Sukces na Kulinarnych Mistrzostwach Świata

483

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nasza reprezentacja juniorska przywiozła z Kulinarnych Mistrzostw Świata dwa srebrne medale

Pan Jarosław Uściński zaraz po powrocie z Kulinarnych Mistrzostw Świata pojawił się w naszym studio, aby przekazać nam wspaniałe wieści. Gość Pawła Kubalskiego w audycji „Kulinarna Nawigacja” przyjął gratulacje i słowa uznania od prowadzącego.

Sukces kadry juniorskiej

Jarosław Uściński od początku rozmowy, nie ukrywał dumy, jaka go rozpiera po Kulinarnych Mistrzostwach Świata w Luksemburgu. I nie ma co się dziwić, ponieważ nasza kadra juniorska przywiozła aż dwa srebrne medale w kategorii narodowej. Kadra żołnierska natomiast, może pochwalić się brązowym medalem. Gość podkreślił rangę zawodów. Zaznaczył również różnicę między kadrą narodową, a regionalną, porównując je do Formuły 1 i do gokartów. Przypomniał także co ile lat i gdzie odbywają się Kulinarne Mistrzostwa Świata, oraz ile trwały przygotowania naszej kadry do zawodów.

Sukces na Kulinarnych Mistrzostwach Świata – przebieg konkursu

W dalszej części programu Pan Jarosław zdradził jak wyglądała praca kucharzy i co przygotowali na tzw. wydawkę. Drużyna składająca się z dwunastu osób, musiała przygotować przekąski, dania główne i desery. Wszystko było do zrobienia od podstaw, ponieważ nie mogli korzystać z żadnych półproduktów. Zostali zamknięci w kapsule na 6 godzin, w kuchni, która była taka sama dla wszystkich drużyn. Bardzo ciężko pracowali, każdy był odpowiedzialny za swoje stanowisko, ale najważniejsza była tu praca zespołowa. Po upływie czasu, gotowe dania serwowali gościom.

Sukces na Kulinarnych Mistrzostwach Świata – co oceniali sędziowie?

Jurorzy oceniali zawodników według kategorii degustacyjnej i technicznej

Sędziowie oceniali dwie kategorie podstawowe, które dzieliły się na degustacyjną i techniczną. Sędziowie degustacyjni mieli nie lada wyzwanie, ponieważ musieli spróbować dań z trzydziestu talerzy. Nie jest to proste, gdyż po pewnym czasie nasze kubki smakowe zaczynają wariować. Jednak doświadczenie podpowiedziało im jak sobie z tym poradzić. Sędziowie techniczni natomiast oceniali całą oprawę tj. od ubioru począwszy na ocenie surowca skończywszy. Jurorzy oceniali każdy, nawet najmniejszy detal, dlatego kucharze musieli trzymać nerwy na wodzy od początku do samego końca.

Sukces na Kulinarnych Mistrzostwach Świata – plany na przyszłość

Kucharze po powrocie z Mistrzostw wrócili do swoich codziennych obowiązków, jednak mają już gdzieś z tyłu głowy wyjazd na Olimpiadę. Pan Jarosław podkreślił, że skład kadry profesjonalnej, która pojedzie na olimpiadę nie jest jeszcze ustalona. Jest to ciężkie zadanie, nad którym będą pracować podczas ferii. Nasz gość na koniec rozmowy obiecywał podesłać fajne fotki i filmiki, gdzie będziemy mogli zobaczyć te dzieła sztuki kulinarnej. Pan Paweł Kubalski natomiast zaprosił nas wszystkich na kolację do Moonsfery. Naszej kadrze kucharzy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces na Kulinarnych Mistrzostwach Świata

Więcej odcinków Kulinarnej Nawigacji znajdziecie pod tym linkiem

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia