Fundacja „Promień Słońca”

388

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzisiejszym gościem Dominika Kubalskiego był Pan Jerzy Jastrzębski z Fundacji "Promień Słońca"

W kolejnej audycji z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” gościem Dominika Kubalskiego był prezes Fundacji „Promień Słońca” – Pan Jerzy Jastrzębski. Pedagog od lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami, jak również stara się zmienić świadomość lokalnej społeczności na temat tych osób.

Fundacja „Promień Słońca” – działania, cele i plany

W pierwszej części programu nasz gość opowiedział w jaki sposób doszło do powstania Fundacji. Pracując jako pedagog w Szkole Specjalnej w Legionowie, zauważył, że osoby z niepełnosprawnościami nie są traktowane na równi z resztą społeczeństwa. Brak szacunku i poważania wobec tych osób, pchnęło go do działania i tak właśnie narodził się pomysł powstania Fundacji „Promień Słońca”. Działają oni przy szkole Specjalnej już od 25 lat. W tym czasie udało im się zrealizować szereg programów i celów jakie sobie wyznaczyli. Mowa tu między innymi o promowaniu ich twórczości, rozwijaniu talentów, organizowaniu kursów, warsztatów oraz konferencji na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja nie zamierza jednak na tym zaprzestać i już mają nowe pomysły na przyszłość. Pan Jerzy zdradził, że w planach jest pomysł zorganizowania kursów kulinarnych dla niepełnosprawnych. Po konsultacji i rozmowie z Panią Małgorzatą Trzcińską, właścicielką „Zdrówka”, wywnioskowali, że jest zapotrzebowanie na tego typu warsztaty. Celem tych kursów jest nauka właściwego, zdrowego i smacznego przygotowywania sobie i innym posiłków. Osoba z niepełnosprawnością posiadając takie umiejętności mogłaby usamodzielnić się, jak również zdobyć zatrudnienie w gastronomii. Pan Jerzy podkreślił, że do realizacji tego projektu, potrzebne są odpowiednie finanse, ludzie i narzędzia. W tym miejscu dziennikarze Radia Bezpieczna Podróż zaoferowali swoją pomoc i wsparcie.

Fundacja „Promień Słońca” – Świąteczny Kiermasz i Koncert Kolęd

Fundacja „Promień Słońca” zaprasza na Koncert Kolęd i Świąteczny Kiermasz w Legionowie

W dalszej części programu, możemy dowiedzieć się jakie atrakcje czekają na mieszkańców Legionowa w nadchodzącym, przedświątecznym czasie. Fundacja organizuje wraz z Powiatowym Zespołem Szkól i Placówek Specjalnych oraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Millenium w Legionowie, Koncert Kolęd. Wydarzenie będzie miało miejsce 21 grudnia (środa) o godz. 10 w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie. Koncert został objęty patronatem Starosty Legionowskiego, oraz Prezydenta Miasta Legionowo. Tego samego dnia odbędzie się świąteczny kiermasz, na którym mieszkańcy będą mogli zakupić ozdoby własnoręcznie przygotowane przez podopiecznych Fundacji. Na koniec rozmowy Pan Jerzy zaprosił Radio Bezpieczna Podróż do objęcia Patronatem Medialnym wydarzenia, na co nasi redaktorzy z przystali z entuzjazmem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Panem Jerzym Jastrzębskim

Fundacja „Promień Słońca” – wywiad z Panem Jerzym Jastrzębskim

Więcej audycji z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” znajdziecie również pod tym linkiem

Partnerem audycji „Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia