Ford Mustang Mach-E ukłon w stronę osób z niepełnosprawnościami

402

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Mustang Mach-E.
Ford Mustang Mach-E, został fabrycznie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Ford od lat prowadzi działania, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami otrzymują wsparcie, we wszystkich aspektach życia społecznego. Pojawienie się firmy, na rynku samochodów elektrycznych nie oznacza braku wsparcia Forda dla osób z niepełnosprawnościami w ich dążeniu do samodzielności i możliwości realizacji swoich niezwykłych pasji. Ford Mustang Mach-E, zaprezentował możliwości adaptacyjne tego modelu, dla kierowców z ograniczoną możliwością poruszania się.

Ford Mustang Mach-E w programie Ford Adapta

Kolejnym, bardzo istotnym elementem uczestnictwa Forda w pracach nad dostępnością pojazdów marki Ford dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, jest udział w programie Ford Adapta. Program powstał w ramach współpracy Ford Hiszpania z hiszpańską siecią dealerską oraz Fundacją ONCE. Zakłada on standaryzację dostępu do mobilności osobom z niepełnosprawnościami oraz precyzyjne przystosowanie samochodu do ich potrzeb. Naturalnie z zastosowaniem najnowszych technologii. Bardzo istotnym aspektem programu Ford Adapta, jest możliwość wypróbowania dostosowanego samochodu przed jego zakupem. W programie wzięły udział między innymi, Ford B-MAX Mobileasy i Ford Tourneo Connect Mobileasy.

Ford Mustang Mach-E. Przekazanie kluczyków
Ulubiony moment każdego kierowcy, przekazanie kluczyków.

W ostatnich dniach, Ford zaprezentował wyjątkowy egzemplarz całkowicie elektrycznego Forda Mustanga Mach-E. To pierwszy, całkowicie elektryczny pojazd przeznaczonym dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zamontowano w nim dedykowane wsparcie przy prowadzeniu pojazdu. Pedał przyspieszenia i hamulec przeniesiono na kierownicę, dzięki czemu kierowca może prowadzić auto wyłącznie za pomocą rąk. Dodatkowo zainstalowano niewielki podnośnik umożliwiający przeniesie kierowcy z wózka na jego fotel. Znalazła się tutaj również, elektrycznie sterowaną podstawę Turny-Low, która umożliwia prawie całkowite wysunięcie fotela pasażera na zewnątrz pojazdu.

Ford Mustang Mach-E. Uśmiechnięty i szczęśliwy Cisco Gracia, za kierownicą swojego Forda Mustanga Mach-E.
Uśmiechnięty i szczęśliwy Cisco Gracia, za kierownicą swojego Forda Mustanga Mach-E.

Ford Mustang Mach-E dla hiszpańskiego mistrza

Prezentowany egzemplarz przystosowano do wymagań fenomenalnej osoby, oddając w ten sposób hołd hiszpańskiemu paraolimpijczykowi. Cisco (Francisco) Garcia to wicemistrz świata w tenisie na wózkach oraz autor poczytnych książek. Niezwykła historia Cisco, jego siła i motywacja do doskonalenia, są inspiracją dla wszystkich pracowników Forda. Pojęcia takie jak siła, odwaga czy doskonalenie się to tylko niektóre z cech wspólnych zarówno Cisco, jak i tego wyjątkowego egzemplarza Forda Mustanga Mach-E.

Ford Mustang Mach-E wraz ze swym nowym właścicielem.

Ford Mustang Mach-E, dołączył do grona najchętniej nabywanych samochodów elektrycznych, tak w Polsce jak i na świecie. Po jedenastu miesiącach bieżącego roku model ten jest wiceliderem segmentu pojazdów elektrycznych w naszym kraju, z udziałem na poziomie 6,91%. Od początku roku do klientów trafiło 695 sztuk Mustanga Mach-E, o ponad 225% więcej niż w roku ubiegłym.

W analogicznym okresie na amerykańskim rynku 3 539 egzemplarzy Mustanga Mach-E znalazło swoich nabywców. Oznacza to wzrost o 14,6% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Ford Mustang Mach-E, stale poszerza krąg swoich odbiorców na całym świecie, zapewniając im wyrazistą stylistykę oraz imponujące osiągi. Nie bez znaczenia jest fakt, że oferuje on zasięg do 600 km zgodnie z protokołem WLTP.

Może cię również zainteresować artykół: Zrobotyzowana stacja ładowania Forda

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia