Czego chcemy na święta?

330

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Co stanowi o uroku rozmów o pogodzie? To, że na wszystko w tej materii można narzekać: na deszcz, na suszę, na słońce, na chmury, na ciepłą wodę (a co ja się będę w zupie kąpał?), na zimną wodę. A zimą to już pełne używanie: opady, temperatura, wiatry, naśnieżenie stoków. Cokolwiek będzie na święta, będziemy kręcić nosem. A czego na nie chcemy? Po co ich chcemy? Że można nie iść do pracy? To da się załatwić inaczej. No i w ogóle co jest świętego w nic nierobieniu? Więc może nie o to chodzi? I nie o to, żeby się przejeść, i nie o prezenty. Co z tą świętością czy choćby odświętnością? Bo przecież odświętny bierze się od tego, co święte. Czy mamy jakieś świętości? Czy tylko przeceny i kredyty konsumpcyjne na przejedzenie?

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia