Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jest Oskar Kwiatkowski Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani
Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani - Oskar Kwiatkowski

Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani – Mistrzostwa świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w Bakuriani (Gruzja). Ogromny sukces Polskiego snowboardu na MŚ w gruzińskim Bakuriani. A to wszystko za sprawą Oskara Kwiatkowskiego, który został Mistrzem Świata. I Aleksandry Król, która znalazła się w strefie medalowej zdobywając brązowy medal.

To był świetny dzień polskich snowboardzistów. W slalomie gigancie równoległym mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani Biało-Czerwoni wywalczyli dwa medale. Oskar Kwiatkowski zdobył złoty, a Aleksandra Król brązowy krążek.

Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani – kwalifikacje i 1/8 finału i dalej

W sobotę w Bakuriani odbył się pierwszy wyścig mistrzostw świata w snowboardzie. Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski wzięli w nim udział. Którzy rywalizowali w slalomie równoległym i oczywiście oboje bardzo dobrze poradzili sobie i pewnie przeszli przez kwalifikacje.

Związku z tym zawody rozpoczeli od 1/8 finału Oskar zakończył je z drugim najlepszym czasem, a Aleksandra Król w 1/8 finału była wyżej rozstawiona. I rywalką Polki była Włoszka Nadya Ochner. Choć jeszcze na ostatnim pomiarze czasu prowadziła zawodniczka z Włoch. Na szczęście jednak Polka w końcówce zaprezentowała się znakomicie i awansowała do ćwierćfinału. W dalszej rywalizacjiach Aleksandrze Król, która rywalizowała z Claudią Riegler. Austriaczka straciła równowagę i się wywróciła. Tym samym po raz pierwszy w karierze Polka awansowała do półfinału MŚ. Oczywiście w ćwierćfinale nie zawiódł także Oskar Kwiatkowski, choć nie ustrzegł się błędów. Bardziej poważniejsze pomyłki na górze zanotował jednak Koreańczyk Sangkyum Kim, który gonił naszego reprezentanta. Nie dogonił go jednak i to Polak okazał się lepszy o 0,46s. Polak po raz kolejny świetnie się zaprezentował i awansował do półfinału.

Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani – strefa medalowa

Aleksandra Król stanęła przed wielką szansą na udział w finale. Najpierw jednak musiała pokonać Danielę Ulbing. Niestety tym razem Polka okazała się gorsza i przegrała. W rywalizacji o wielki finał Król mierzyła się z rodaczką Riegler, triumfatorką kwalifikacji Danielą Ulbing. Niestety, Polka nie wytrzymała presji, długo jadąc za rywalką. Na mecie przegrała zdecydowanie, bo aż o 1,91 s. Został tylko wyścig o brąz w przypdku Aleksandry. W drugim półfinale Tsubaki Miki pokonała Lucię Dalmasso

Na zdjęciu jest Aleksandra Król Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani
Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani – Aleksandra Król

Takich problemów nie miał z kolei Kwiatkowski, który rywalizował z aktualnym mistrzem olimpijskim Benjaminem Karlem. Obaj zawodnicy długo jechali równo, ale końcówka toczyła się pod dyktando reprezentanta naszego kraju, który wygrał o 0,23 s, czym zagwarantował sobie co najmniej srebrny medal. Pierwszym finalistą wyścigu mężczyzn został Dario Caviezel, który wygrał z Alexandrem Payerem. Najpierw jednak odbył się wyścig o brązowy medal kobiet. W nim Aleksandra Król pokonała Lucię Dalmasso i zajęła trzecie miejsce. Złoty medal zdobyła Tsubaki Miki, pokonując Danielę Ulbing. I oczywiście na końcu odbył się wyścig, na który czekali wszyscy polscy fani. Oskar Kwiatkowski w wielkim finale pokonał Dario Caviezela o 0,26 sekundy i został mistrzem świata.

Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani – wielki sukces Polaków

Jak poinformował Polski Związek Narciarstwa, były to pierwsze polskie medale w historii mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim. Piękną historię napisali podopieczni Oskara Boma, którzy jako pierwsi reprezentanci Polski wywalczyli medale w mistrzostwach świata seniorów w snowboardzie alpejskim. To była wspaniała niedziela w Bakuriani dla biało-czerwonych, dzięki życiowym sukcesom Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandry Król, którzy po raz pierwszy w karierze stanęli na podium imprezy mistrzowskiej. Nasi snowboardziści pięknie walczyli o medale, mimo iż warunki na stoku w Bakuriani były bardzo wymagające ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

MŚ W SNOWBOARDZIE I NARCIARSTWIE DOWOLNYM 2023: KLASYFIKACJA MEDALOWA

1. Polska 1- złoto 0 – srebro 1 – brąz.

2. Japonia 1, 0, 0.

3. Austria 0, 1, 1.

4. Szwajcaria 0, 1, 0.

Snowboard Polski sukces na MŚ w Bakuriani – i to nie wszystko!

Rywalizacja w slalomie gigancie równoległym dopiero rozpoczęła walkę snowboardzistów w mistrzostwach świata seniorów. We wtorek, 21 lutego czekają nas zawody w slalomie równoległym, natomiast dzień później zaplanowane są zawody drużynowe.

To nie koniec występów Polaków na MŚ. We wtorek 21 lutego wystartują w slalomie, a dzień później odbędzie się rywalizacja mikstów. Polacy będą jednymi z kandydatów do medalu.

Program zawodów:

21.02.2023, wtorek

06:15 – kwalifikacje PSL

10:00 – finały PSL

22.02.2023, środa

09:25 – team event

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Udany weekend Polskich zimowych sportów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia