Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy

111
Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy
Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy

Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy. W dalszym ciągu nie wiadomo do końca co będzie z Johanssonem, Mladenoviciem i Josue. Każdemu z nich wygasają kontrakty po tym sezonie. Z różnych względów wiele wskazuje, że z dwoma pierwszymi z wymienionych umowy nie zostaną przedłużone. Z Portugalczykiem sytuacja wygląda trochę ponieważ jest on od pewnego czasu niekwestionowanym liderem i gwiazdą drużyny, a nawet całej ligi. Johansson od początku prezentuje przyzwoity poziom problem w tym, że w podstawowym składzie występuje w kratkę z powodu problemów zdrowotnych. Mladenović z kolei od jakiegoś czasu notuje regres choć nadal regularnie pojawia się w pierwszej jedenastce. Obu z gorszym lub lepszym skutkiem wydaje się, że da się zastąpić, ale w przypadku Josue jest to po prostu niemożliwe. Umowa kończy się także Filipowi Rejczykowi, ale w jego przypadku wszystko jest praktycznie przesądzone co do pozostania w Warszawie.

Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy – Mattias Johansson

Być może niewiele osób pamięta, ale na początku przygody z warszawskim klubem Mattias Johansson był już praktycznie skreślony. Od pewnego czasu jednak prezentuje on odpowiednie umiejętności, ale na jego niekorzyść działa także fakt, że Kosta Runjaić zmienił ustawienie na grę trójką obrońców z bocznymi wahadłowymi. Szwed nie jest demonem szybkości i nie jest to dla niego optymalna pozycja. Dodatkowo na prawym prawego wahadle często występuje Paweł Wszołek. Wiele będzie zależeć czy jego agent znajdzie dla niego jakiś klub i oczywiście satysfakcjonującą umowę. Na tą chwilę dużo wskazuje, że Johanssona w przyszłym sezonie nie zobaczymy przy łazienkowskiej.

Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy – Filip Mladenowić

Nic się nie zmienia w sprawie Filipa Mladenovicia, 31-latek jest nastawiony na odejście z warszawskiego klubu. Po udanych dla niego mistrzostwach świata w Katarze gdzie Serbia co prawda zakończyła swój udział już na fazie grupowej zawodnik Legii liczy na jakiś lukratywny, a zarazem pewnie ostatni kontrakt w jego karierze. Kostia Runjaić podobno bardzo ceni sobie umiejętności tego piłkarza, które na pewno ma. Od jakiegoś czasu jednak ten piłkarz gra poniżej swoim możliwości. Bardzo dobrym przykładem jest jego podanie do Tobiasza w starciu z Cracovią gdy “pięknie” wystawił piłkę przeciwnikowi. Najlepszy sezon w Legii Mladenović zanotował w mistrzowskim sezonie za kadencji Aleksandara Vukovicia gdy m. in. wiele razy dośrodkowywał na głowę Tomasa Pekharta. Serb regularnie występuje w podstawowym składzie, ale wydaje się, że tylko z powodu braku konkurencji.

Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy – Josue

Najważniejszy z obecnej kadry jest zdecydowanie Josue to prawdziwy przywódca i lider, a jednocześnie kapitan drużyny. W jego przypadku odejście nie jest wcale takie pewne ponieważ piłkarz i jego rodzina dobrze czują się w stolicy Polski. Wiele będzie zależeć od zainteresowania nim ze strony zagranicznych klubów i wysokości zarobków. Włodarze Legii na pewno zrobią wszystko by namówić zawodnika na pozostanie jednak nie mogą konkurować pod względem finansów z zachodnimi klubami. Na razie agent piłkarza szuka klubu dla niego, więcej powinno być wiadomo na początku marca.

Wygasające kontrakty kluczowych piłkarzy – Legia Widzew

Już jutro trochę przestarzały, a dla niektórych wciąż aktualny hit Ekstraklasy Legia – Widzew. Na pewno jednak jest to niezwykłe wydarzenie ponieważ szykuje się pełen stadion kibiców łącznie z wypełnionym sektorem gości. Zapowiada się jeden z rekordów pod względem frekwencji, na podobne liczby mogliśmy chyba tylko liczyć na niektórych spotkaniach pucharowych lub tych kończących mistrzowski sezon. Legioniści mają bardzo dobry bilans spotkań z Łodzianami. Dość powiedzieć, że ostatni raz podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali z “Wojskowymi” 23 lata temu! Od tamtego momentu Legia zazwyczaj wygrywała z Widzewem, ewentualnie remisowała. W XXI wieku za wiele meczy pomiędzy oboma klubami nie było bo Łodzianie “bujali” się między ekstraklasą, a niższymi ligami. Jak już oba zespoły mierzyły się w tym wieku to zawsze murowanym faworytem byli “Wojskowi”. Teraz niespodziewanie sytuacja będzie diametralnie odmienna ponieważ Widzew zajmuje 4 miejsce w tabeli tracąc 1 punkt do trzeciego Lecha.

Najbliższe spotkanie Legia rozegra już jutro o godzinie 20-30 w Warszawie z Widzewem Łódź

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o niedzielnym spotkaniu Piast Legia