TURBO koncert we Wrocławiu / 26.03

346

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

TURBO koncert we Wrocławiu.

We wrocławskim klubie Łącznik, w Niedzielę 26 marca o godzinie 19:00, wystąpi TURBO legendarna, polska grupa heavy metalowa. TURBO koncert we Wrocławiu

TURBO koncert we Wrocławiu – 40-lecie

Wrocławski występ zespołu, jest kontynuacją trasy koncertowej z okazji 40-lecia grupy. Trasa została przerwana przez pandemijny lockdown. Zgodnie z obietnicą, TURBO od października 2022 do kwietnia 2023 wystąpi w ponad 20 miastach. Ponieważ tradycja zobowiązuje, zdecydowana większość występów odbędzie się w  formule elektrycznej, co nie wyklucza kilku koncertów akustycznych. Materiał muzyczny prezentowany na koncertach będzie podsumowaniem dotychczasowych dokonań zespołu, a lista utworów na każdym koncercie będzie inna. TURBO gwarantuje, że każdy występ będzie przynajmniej 2-godzinną dawką klasyki polskiego heavy-metalu, a podczas kilku wydarzeń przed zespołem wystąpią też inne grupy.

TURBO koncert we Wrocławiu - 40-lecie

Obecny skład zespołu:

Tomasz Struszczyk – wokal

Wojciech Hoffmann – gitara prowadząca

Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa

Mariusz Bobkowski – perkusja

Przemysław Niegódzki – gitary

TURBO koncert we Wrocławiu – tak to się zaczęło

Lata 80-te XX wieku, na ulicach szarzyzna, w sklepach kolejki i drożyzna, rosnące niezadowolenie społeczne. Szczęśliwcy posiadający rosyjskie Rubiny, mogli zobaczyć pierwsze krajowe teledyski w kolorze, a muzyki słuchało się z kasety lub szpuli. W tym czasie, na fali rosnącej popularności muzyki rockowej, zaczęły powstawać pierwsze polskie zespoły nowofalowe i punkowe, swoją twórczość prezentowały na imprezach w rodzaju Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Młodej Generacji (późniejszego Festiwalu Muzyków Rockowych). Początek lat 80-tych to także pierwsze, polskie zespoły heavy metalowe. Na tej fali styczniu 1980 roku, w Poznaniu powstał zespół TURBO.

Koncert zespołu TURBO w Lublinie w 1982 roku (Waldemar Stępień / Archiwum Kuriera Lubelskiego / Teatr NN).

Liderem zespołu jest Wojciech Hoffmann, wybitny polski gitarzysta. W swoich wędrówkach po kraju, grupa zagrała niezliczoną ilość koncertów, chętnie udzielała się podczas festiwali rockowych i metalowych. W historii zespołu miały miejsce  kilkukrotne wojaże koncertowe za granicę, do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a także do Rosji.

Ponieważ polskie grupy rockowe czy heavy metalowe zawsze nadążały za zagranicznymi trendami muzycznymi, ich produkcje nie odbiegały od tych z „zachodu”. Często wprawiało to zagranicznych wykonawców w osłupienie i podziw, ale dzięki temu polskie zespoły występowały jako Supporty gwiazd. Tak też było w przypadku TURBO. Do współpracy zaprosili ich: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

Dorobek płytowy zespołu

Dorosłe dzieci (1983)

Smak ciszy (1985)

Kawaleria szatana (1986)

Ostatni wojownik (1987)

Last Warrior (1988)

Epidemic (1989)

Epidemie (1990)

Dead End (1990)

One Way (1992)

Awatar (2001)

Tożsamość (2004)

Identity (2006)

Strażnik Światła (2009)

Piąty żywioł (2013)

Piąty element (2014)

Może cię zaciekawić: Festiwal Filmów Frankofońskich w Kinie Muranów

Coś do posłuchania: TURBO – Dorosłe Dzieci live

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia