R1000L „Rajd Tysiąca Liści” 1.04.2023 Kraków – Rajd Samochodów Zabytkowych

R1000L "Rajd Tysiąca Liści" - Rajd Samochodów Zabytkowych to zadania orientacyjne, zagadki, nawigacja, próby sportowe i zręcznościowe oraz wiele innych.

489

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

R1000L Rajd Tysiąca Liści 1.04.2023 Kraków - Rajd Samochodów Zabytkowych
Rajd Tysiąca Liści - R1000L - Zastava i Fiat (foto.MarcinŚcipień)

1.04.2023 już we wczesnych godzinach rannych, kilkadziesiąt samochodów historycznych wystartuje z Krakowa, udając się w ponad dwustukilometrową trasę R1000L „Rajd Tysiąca Liści”. Jak we wszystkich tego typu Rajdach trasa jest owiana tajemnicą. O lokalizacji miejsca startu, uczestnicy dowiadują się na 48 godzin przed terminem. Następnym krokiem jest jazda według książki drogowej, mapy oraz rozwiązanie zadań związanych z historią, geografią mijanych terenów. Pytania będą też dotyczyły historii motoryzacji i rajdów samochodowych. W trasie trzeba będzie wykazać się precyzją w prowadzeniu pojazdu, ponieważ testy jazdy na regularność mają zadanie poruszać się z określoną, zadaną prędkością średnią. Na trasie przewidziano również punkty kontrolne, w których załogi muszą stawić się w ściśle określonym czasie. Każde spóźnienie oznacza punkty karne. Najbardziej widowiskową częścią R1000L „Rajd Tysiąca Liści” to trzy próby sportowe na obiektach zamkniętych dla ruchu. Tu załogi historycznych samochodów rajdowych będą rywalizowały próbując osiągnąć jak najlepszy czas przejazdu.

Trasa rajdu przebiega drogami Pogórza Wielickiego, Beskidu Makowskiego i Wyspowego oraz doliny Raby. W latach 70 – 90-tych, rozgrywano tu odcinki specjalne Rajdu Krakowskiego, czy Rajdu Polski.

Rajd Tysiąca Liści - R1000L - Mini (foto.MarcinŚcipień)
R1000L „Rajd Tysiąca Liści” 1.04.2023 Kraków – Rajd Samochodów Zabytkowych – Mini (foto.MarcinŚcipień)

R1000L „Rajd Tysiąca Liści” – Rajd Samochodów Zabytkowych i jego geneza

Pomysłodawcami i organizatorami takiej konwencji, rajdu „Rajd Tysiąca Liści” R1000L są Rafał Chronowski – doświadczony pilot rajdowy, członek Historic Team Poland – reprezentacji Polski w rajdach historycznych, wielokrotny uczestnik Rallye Monte Carlo Historique a także Szymon Rajwa – kierowca rajdowy, Mistrz Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Rajd R1000L jest rozpoczęciem tegorocznego sezonu rajdowego motoryzacji zabytkowej w Polsce. W związku z takim obrotem spraw, udział w nim zapowiadają utytułowani zawodnicy. Będą to mistrzowie i wicemistrzowie Polski w cyklach Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych oraz Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Organizatorzy nie ograniczają obecności do tych znanych i zapraszają wszystkich posiadaczy samochodów zabytkowych, również tych bez rajdowego doświadczenia.

Komandor „Rajdu Tysiąca Liści” którym jest Szymon Rajwa zapewnia: „Takiego rajdu klasyków jeszcze w Polsce nie było. To rajd multidyscyplinarny łączący w sobie turystykę, nawigację, regularność i sport. Na około 250 km trasy na załogi czekają zadania terenowe, próby sportowe, jazda na regularność z profesjonalnym pomiarem prędkości średniej i wreszcie nawigacja wg książki drogowej i mapy”.

Rafał Chronowski który pełni funkcję Dyrektora Technicznego Rajdu, dodaje: „Zeszłoroczna edycja naszej imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wystartowało w niej ponad czterdzieści samochodów historycznych, w tym wielu debiutantów. Tym razem liczymy na podobną frekwencję. Poprzez sportową rywalizację w duchu fair play integrujemy środowisko automobilowe, promujemy bezpieczeństwo ruchu drogowego i bez wątpienia doskonalimy technikę jazdy oraz edukujemy w zakresie ruchomych zabytków techniki”.

Rajd Tysiąca Liści - R1000L - Talbot (foto.MarcinŚcipień)
Rajd Tysiąca Liści – R1000L – Talbot (foto.MarcinŚcipień)

R1000L „Rajd Tysiąca Liści” – Rajd Samochodów Zabytkowych

W Rajdzie startować mogą załogi samochodów wyprodukowanych do 31.12.1992, czyli co najmniej trzydziestoletnich. Zgłoszenia przyjmowane były niestety do 15.03.2023.

Organizację R1000L „Rajd Tysiąca Liści” merytorycznie wspierają przede wszystkim organizacje i instytucje związane ze środowiskiem sportów samochodowych: Automobilklub Doliny Sanu, Stowarzyszenie Automobile Beskidy, Klub Miłośników Kultury i Motoryzacji Włoskiej Forza Italia i inne.

Do innych organizacji wspierających Rajd należą m.in. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie. Centrum Sportu Parkowa, Kasina Ski & Bike Park, Muzeum Motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej.

„Rajd Tysiąca Liści” samochodów historycznych jest tworzony przez pasjonatów dla pasjonatów. To rajd klasyków jakiego jeszcze w Polsce nie było, a na mecie impreza, jak będzie trzeba do rana. Tak obiecują organizatorzy.

Patronem medialnym jest miesięcznik „Automobilista”. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Pcim. (foto.MarcinŚcipień)

Rajd Tysiąca Liści - R1000L - Spitfire.. (foto.MarcinŚcipień)
Rajd Tysiąca Liści – R1000L – Spitfire.. (foto.MarcinŚcipień)

Rajd Samochodów Zabytkowych 1.04.2023 – informacje

Kontakt dla mediów i nietylko

Strona www: https://www.r1000l.pl/

Profil FB: https://www.facebook.com/R1000L/

Wydarzenie: https://fb.me/e/28ObveuL2

Wszystkie fotki to zasługa obiektywu…www.marcinscipien.pl , ze strony fb /R1000L/

Tak było w Rajd 1000 Liści – Regularity Rally CLASSIC CARS 2022

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia