Volkswagen ID.4 SUV czy Crossover?

jeden z przestronniejszych rodzinnych elektryków

450

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ładujemy id.4 na ładowarce greenway
ładujemy id.4 na ładowarce greenway gdzieś pod Ostrołęką

producenci elektryków wzorując się na modzie starają się by wprowadzać do sprzedaży SUVy. Nie każde nadwozie jednak możemy nazwać SUVem. W przypadku ID.4 bardziej to pasuje do tzw crossovera jak do SUVa. Na pewno jest to przestronne auto do którego łatwo i wygodnie się wsiada i wysiada.

stan naładowania baterii w naszym vw id.4
stan naładowania baterii w naszym vw id.4 na stacji przed Ostrołęką

Elektromobilność w wydaniu europejskim różni się od reszty Świata

Auta elektryczne produkowane w Europie a zwłaszcza te w Unii Europejskiej wyróżnia jeden mianownik. Wszystkie marki, wszyscy producenci wypuszczając nowe modele elektryczne zdecydowanie podnoszą standard. Chyba bierze się to stąd że łatwiej jest przemycić droższe materiały w aucie które jest drogie. Tak, auta elektryczne są zdecydowanie droższe od tych spalinowych. Jeśli więc auto oscyluje w okolicach 300tys zł to nie szukają oszczędności na materiałach np. tapicerce. Oszczędzając niewielką sumę można popsuć cały efekt i wtedy umotywowanie ceny będzie trudne.

Elektrowozy niestety mają komponenty bardzo drogie, baterie i silniki elektryczne stanowią ponad 70% kosztu budowy auta. Wykorzystując tą sytuację znów producenci celują w jakość premium. Bardzo fajnie jest jeździć autem które jest drogie i drogo wygląda. Niestety większość z nas jest za autem praktycznym i zależy nam by auto było przydatne do eksploatacji. Nie ważne czy prowadząc firmę czy na cele prywatne 90% użytkowników szuka standardu minimum.

ładowarka Greenway ma 100kw mocy
ładujemy szybko i w drogę

Dlaczego VW ID.4 TAK a dlaczego NIE

Tak bo to Volkswagen i to ekologiczny. Auto jest bardzo przestronne i nie jest krzykliwe, taki typowy rodzinny samochód tyle że na baterie. Ma w miarę dużą baterię i można ją ładować prądem do 350kW więc w 20min naładujemy auto na 200km szybkiej jazdy autostradowej. Problem w tym że takich ładowarek w Polsce na dzisiaj czyli środek 2023roku jest 8 i koniec. Auto ma wysokiej jakości materiały we wnętrzu i jest idealnie wyciszone. Dynamika jest ponadprzeciętna a zachowanie na drodze jest jak na elektryka bardzo dobre. Czujemy pewność prowadzenia i radość z jazdy.

Nie bo wszystko co użyte do budowy napędu zniszczyło już ekologię wokół producenta. Nie bo 80% prądu w Polsce jest z węgla a elektrownie nie mają katalizatorów. Auto nie truje, truje producent prądu, chciałbyś mieszkać przy elektrowni węglowej i to latem? Nie bo sieć ładowarek jest nikła a a prąd nadal jest drogi i przelicznikowo zużycie prądu na autostradzie to 12l benzyny. Kupiłbyś Passata wiedząc że pali 12l/100km? nie? ja też nie dlatego polecam Passata, kombi najlepsze, idealny samochód rodzinny. Jeśli więc jesteśmy ekologiczni i ekonomiczni to proponuję wejść na stronę Volkswagena i wybrać coś dla siebie.

Bezpieczny zakup samochodu VW ID.4 czyli kupujemy świadomie

Opinie o samochodach elektrycznych bywają bardzo różne. Użytkownicy elektryków mają skrajne zdanie a my staramy się urealniać fakty i mity o autach elektrycznych. Posłuchaj naszej audycji i poznaj nasz punkt widzenia po teście samochodu elektrycznego.

stacja ładowania greenway
stacja ładowania greenway

jak obliczyć ratę kredytu samochodowego – przeczytaj co zrobić by było najkorzystniej

więcej o elektrykach w naszym dziale elektro, piszemy jak jest na prawdę więc mercedesów, bmw i audi nie dają nam do testów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia