Koniec przygody Papszuna w Częstochowie

354

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Koniec przygody Papszuna w Częstochowie
Koniec przygody Papszuna w Częstochowie

Koniec przygody Papszuna w Częstochowie. Wczoraj (19 kwietnia) gruchnęła informacja, że po zakończeniu obecnego sezonu Marek Papszun nie będzie już trenerem Rakowa Częstochowa. Tym bardziej jest to zaskakujące bo Raków pewnie zmierza po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski. Nie wiadomo jaka była przyczyna rozstania Papszuna z zespołem spod Jasnej Góry. Nie jest jednak tajemnicą, że były nauczyciel historii od dłuższego czasu krytykował władze miasta za opieszałość w sprawie budowy nowego obiektu z prawdziwego zdarzenia. Powodem tego stanu rzeczy jest przestarzały stadion przy Limanowskiego, z którego drwi cała piłkarska Polska. Bardzo dziwny wydaje się też moment podania do wiadomości publicznej tej informacji bo „Medaliki” mają dużą szansę na podwójną koronę. Co prawda trener Rakowa powiedział na konferencji prasowej, że jego decyzja nie jest spowodowana ofertą innej drużyny. Jak jednak jest naprawdę to już wie tylko on sam i jego szefowie.

Koniec przygody Papszuna w Częstochowie – Raków Częstochowa

Marek Papszun objął stery w Rakowie Częstochowa w 2016 roku czyli 7 lat temu co w polskich warunkach jest ewenementem. Niby nie było powodu zwalniać go ze stanowiska ponieważ osiągał świetne wyniki, ale wiadomo jak to u nas wygląda. Każdy szkoleniowiec wcześniej czy później ma gorszy moment i niestety przy pierwszym potknięciu często jest zwalniany, Jak widać więc duża zasługa w tym, że Marek Papszun tyle wytrwał na trenerskiej ławce leży też po stronie właściciela Marka Świerczewskiego. Gdy Papszun zaczynał pracę w Rakowie ten był w II lidze. Podczas tych 7 lat 48-latek piął się z częstochowską drużyną w górę krok po kroku aż w końcu awansował z ekipą do Ekstraklasy. Na naszym podwórku niewiele czasu potrzebował by z niezbyt mocnym składem zdobyć 2 wicemistrzostwa i tyle samo pucharów Polski, a teraz zmierza ze swoimi podopiecznymi po podwójną koronę.

Koniec przygody Papszuna w Częstochowie – żona i córka

W ostatnich dniach w mediach pojawiają się rewelacje, że powodem rezygnacji Papszuna mogła być jego rodzina, żona i córka. Rzeczywiście tak mogło być bo Papszun w przeszłości wspominał ile praca w Częstochowie kosztuje go wyrzeczeń. Może tak nie powinno być, ale najważniejsza była piłka nożna, a one schodziły na dalszy plan. Teraz najwyraźniej Marek Papszun postanowił im to wynagrodzić i to rodzina powróci na pierwsze miejsce. Nie zwali on całego wychowywania córki na żonę, czasem może nawet coś ugotuje lub naprawi uszczelkę albo odkurzy mieszkanie. Futbol oczywiście zawsze będzie ważny w życiu Papszuna, ale przynajmniej na razie będzie na drugim miejscu.

Koniec przygody Papszuna w Częstochowie – wypowiedź Jacka Magiery

Według byłego trenera Legii, a jednocześnie wychowanka Rakowa Częstochowa i kibica tego klubu Jacka Magiery odejście Papszuna to bardzo zła wiadomość. Pochodzący z Warszawy Papszun w czasie swojej pracy pod Jasna Górą osiągnął z drużyną największe sukcesy w historii tego klubu. Zapowiada się, że w tym sezonie tylko je poprawi i zdobędzie pierwszy tytuł mistrza Polski w historii dla „Medalików”. Zaskakujący jest moment pożegnania się Papszuna z Częstochową bo prawdopodobnie miałby szansę poprowadzenia drużyny w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Tego zadania podejmie się już kto inny i według Magiery któż by to nie był to czeka go niełatwe zadanie. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejszą osobą w klubie z Limanowskiego jest Michał Świerczewski i to on decyduje kogo ostatecznie zatrudnia.

Koniec przygody Papszuna w Częstochowie – następcy Marka Papszuna

Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach, wraz z ogłoszeniem wiadomości ruszyła lista potencjalnych następców Papszuna. Z Polski podobno najpoważniejszym kandydatem jest młody trener Warty Poznań Dawid Szulczek. Co prawda właściciel Warty stwierdził, że Szulczek na nowy sezon zostaje w Poznaniu. W gronie następców Papszuna znajdziemy także szkoleniowca Widzewa Łódź Janusza Niedźwiedzia. Ciekawymi alternatywami są obecny i były asystent Papszuna. Ten pierwszy to znany chyba tylko kibicom Rakowa Dawid Szwagra, który ma podobną wizję rozwoju zespołu co Papszun. Były asystent Papszuna to Hiszpan Goncaio Feio, który prowadzi Motor Lublin. W gronie zastępców Papszuna wymienia się też szkoleniowca I-ligowej Stali Rzeszów Daniela Myśliwca. Jest jeszcze zagraniczna myśl szkoleniowa, Świerczewski gdy kandydatem na trenera Legii wymieniano Papszuna był zdecydowany na Białorusina Aleksieja Szpileuskiego. Teraz jednak to pewnie nieaktualne ze względu na wojnę w Ukrainie.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o klasyfikacji PRO junior system

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia