Klasyfikacja PRO junior system

602

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Klasyfikacja PRO junior system
Klasyfikacja PRO junior system

Klasyfikacja PRO junior system. W obecnym sezonie Ekstraklasy Legia Warszawa pewnie zmierza po wicemistrzostwo, jednakże poza zdobytymi punkami jest coś takiego jak PRO junior system. Polega to na tym, że każdy klub Ekstraklasy jak i niższych lig na koniec sezonu wynagradza się za występy młodzieżowców w podstawowym składzie. Najlepiej pod tym względem wypada Zagłębiem Lubin, które do tej pory zgromadziło 7102 punkty. Druga lokata przypadła Lechowi Poznań, ustępujący mistrz Polski uzbierał ma swoim koncie 5222 „oczka”. Podium zamyka Pogoń Szczecin z 4219 punktami. Natomiast Legia Warszawa wbrew pozorom w tej klasyfikacji znajduje się dopiero na 6 miejscu z 3780 punktów. Na dnie tej klasyfikacji znajduje się obecny lider tabeli Raków Częstochowa. „Medaliki” są na trzecim miejscu od końca z zerem punktów podobnie jak 15 Korona Kielce i 16 Widzew Łódź. .

Klasyfikacja PRO junior system – Legia Warszawa

Legia Warszawa w tym sezonie do systemu PRO junior system zgromadziła 3780 punktów. Wcześniej napisałem, że wbrew pozorom ponieważ przecież do niedawna w podstawowej jedenastce Legii grał młody Maik Nawrocki. Czasem w pierwszym składzie pojawia się Igor Strzałek i Maciej Rosołek, a od pewnego czasu gra 22-letni Ernest Muci. Okazuje się jednak, że według regulaminu ci zawodnicy nie spełniają wszystkich wymogów. Jedynym młodzieżowcem w barwach „Wojskowych”, który uzbierał ww liczbę minut jest Kacper Tobiasz. Młody piłkarz jest jednym z ulubieńców trybun ponieważ jednocześnie to wychowanek warszawskiego klubu. Nie tak dawno jednak Tobiasz doznał kontuzji, która wykluczyła go na pewien czas z gry. W związku z absencją „Tobiego” między słupki wskoczył sprowadzony do Warszawy przed sezonem Dominik Hładun. Przez taki obrót spraw „Wojskowi” spadli na 6 pozycję w PRO junior system bo po prostu nie zbierają punktów.

Klasyfikacja PRO junior system – młodzieżowcy

Zdecydowanym liderem w PRO junior system jest Zagłębie Lubin. „Miedziowi” od dawna słyną z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Jednym zawodników, którzy mają status młodzieżowca jest były piłkarz Legii Łukasz Łakomy, który regularnie pojawia się w podstawowej jedenastce. Kolejni młodzi zawodnicy w składzie Zagłębia to Bartłomiej Kłudka, a także młodzieżowy reprezentant Polski Tomasz Pieńko. Następnym w kolejce zawodnikiem jest Rafał Adamski. Co miesiąc od początku sezonu wybiera się młodzieżowca miesiąca. Do tej pory byli to: Michał Rakoczy (Cracovia) lipiec 2022, Aleksander Paluszek sierpień 2022 (Górnik Zabrze), Olaf Kobacki (Miedź Legnica) wrzesień 2022. Są to także syn byłego napastnika Legii Szymon Włodarczyk (wrzesień 2023), Filip Szymczak (Lech Poznań) listopad 2023. Następny zawodnik to wypożyczony z Legii do Radomiaka Gabriel Kobylak (luty 2023) i ostatni to Filip Marchwiński (Lech) marzec 2023.

Klasyfikacja PRO junior system – zasady

Piłkarz musi przebywać na boisku co najmniej przez 270 minut i wziąść udział w 5 spotkaniach by punkty naliczały się do Pro junior system. Zespoły zdegradowane albo te, które same wycofały się z rozgrywek automatycznie wyklucza się je z programu. W PRO junior system nie są brane pod uwagę mecze barażowe. Uwzględniane są minuty rozegrane przez danego zawodnika w mistrzostwach Europy lub świata, a także w eliminacjach do tych turniejów.

Klasyfikacja PRO junior system – zasady

Mogą to być też eliminacje mistrzostw Europy lub świata do lat 21. Do systemu nalicza się też minuty rozegrane w młodzieżowych mistrzostw świata u 17 i u 19, a także młodzieżowe mistrzostwa Europy u 17 i u 20. W przypadku gdy dany klub do rozgrywek I, II, III lub IV ligi wystawi więcej niż 1 drużynę to brana pod uwagę jest ta w najwyższej klasie rozgrywkowej. Młodzieżowiec to gracz, który w danym sezonie ma nie więcej niż 21 lat i posiada polskie obywatelstwo. Wychowanek to młodzieżowiec, który ma rozegrane co najmniej 3 pełne sezony.

Foto: legioniści.com

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o co robią byli piłkarze Barcelony

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia