Ford Kuga – nowy styl i napęd

Ford Kuga z nowym stylem i napędem dostępny na europejskim rynku. Uwagę przyciąga po raz kolejny kolorystyka.

0
177
Ford Kuga
Ford Kuga Graphite w pełnej krasie

Ford Kuga zaprezentował w ostatnich dniach kolejne mocne uderzenie w postaci nowego modelu. W jednej ze swoich flagowych marek zaimponował nowymi elementami i stylistycznymi wyposażeniem.

To nie wszystko, dołożono do tego nowy wariant kolorystyczny – Grey Matter. Dodatkowo w standardzie zaoferowano coś, co wydaje się w SUV-ie po prostu niezbędne. Wspomagające kierowcę systemy ułatwiające jazdę po autostradzie czy podnoszące komfort parkowania w mieście.

W debiutującej właśnie w Europie wersji nie zapomniano o gamie układów napędowych. Mowa o najpopularniejszym w ostatnich latach Plug-In-Hybrid oraz wysokopężnym EcoBlue i benzynowymi odmianami EcoBoost.

Forda Kugę Graphite Tech Edition wyjeżdżającą z linii produkcyjnych w iszpańskiej Walencji można już zamawiać na terenie całej Europy. Pierwsze dostawy planowane są na czerwiec bieżącego roku.

Dyrektor Generalny Forda w Europie – Jon Wiliams twierdzi: „Jest wiele powodów, dla których Kuga jest tak ważnym i odnoszącym sukcesy elementem naszej gamy. Należy do nich duży wybór napędów, który obejmuje naszą najlepiej sprzedającą się hybrydę Plug-In, sportowy wygląd i najwyższej klasy wrażenia z jazdy.” „Dzięki nowej wersji nabywcy SUV-ów mają jeszcze bardziej atrakcyjny wybór. Z wzornictwem zwracającym uwagę i najpopularniejszymi naszymi systemami wspomagania prowadzenia pojazdu w standardzie.”

Ford Kuga – nowy styl i napęd.

Przy okazji warto dodać, że lakier Grey Matter jest odpowiedzią koncernu na wyniki raportu opublikowanego przez Axalta Coating Systems, LLC. Wynika z nich jasno, że szary jest bardzo modnym kolorem w Europie. Stanowi on 27% liczby kolorystyki sprzedawanych nowych samochodów. W rzeczywistości daje mu to absolutną pozycję lidera w rankingu popularności w regionie w 2022 roku. Lakier Grey Matter, który właśnie wprowadza Ford wyłącznie w wersji Kuga Graphite Tech Edition. To dość odważny kontrast z 19-calowymi wieloramiennymi felgami aluminiowymi z czarnym błyszczącym wykończeniem.

Raport Axalta  nt. wyboru kolorów aut
Raport Axalta nt. wyboru kolorów aut

Na dodatek omawianą wersję wyposażono w obejmujący duży tylny spojler i czerwone zaciski hamulcowe. Dołożono do tego także aluminiowe pedały i listwy ochronne progów – pakiet ST Line

To posunięcie sprawia, że bez wątpienia wszystkie te elementy dodają pojazdowi sportowego charakteru. Klienci mogą również pokusić się o ST-Line Black, wzmacniający wizualną atrakcyjność za sprawą kilku dodatków. Otworów wentylacyjnych tylnego spojlera i przedniej części nadwozia, dodatkowo czarnych nakładek na lusterka. Jednocześnie nie wspominając już o lakierowanym na czarno dachu oraz czarnych, błyszczących 20-calowych felg.

Ford dba o kierowców.

Połowa wszystkich egzemplarzy Kugi, jakie zamówiono w 2022 roku, została wyposażona we wspomagający kierowcę pakiet systemów. To dość istotny wzrost w porównaniu do 2021 roku – o 10 %. Zaprojektowane pakiety funkcji powodująmniej wymagającą jazdę. A to dzięki systemom, które pozwalają, na przykład na wspomniane wcześniej automatyczne podążanie za ruchem na autostradzie. Ostrzegają przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia kierowcy, poza tym automatycznie dostosowują maksymalną prędkość do znaków drogowych, umożliwiają manewry parkowania bez użycia rąk i wiele innych.

Podsumowując, należy wspomnieć, że w standardzie jest również pakiet Technology. Ułatwia on jazdę dzięki reflektorom adaptacyjnym LED, zmieniającym automatycznie światła drogowe na mijania i ograniczającym oślepianie innych użytkowników drogi oraz dzięki wyświetlaczowi head-up. To duży ukłon w stronę kierowcy, który w konsekwencji ma w polu swojego widzenia takie informacje jak prędkość czy instrukcje nawigacyjne.

Skoro już wbraliśmy samochód to może zaliczymy nim jakąś planowaną na majówkę imprezę? Zobacz nasze propozycje.