Ford Kuga – nowy styl i napęd

Ford Kuga z nowym stylem i napędem dostępny na europejskim rynku. Uwagę przyciąga po raz kolejny kolorystyka.

503

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Kuga
Ford Kuga Graphite w pełnej krasie

Ford Kuga zaprezentował w ostatnich dniach kolejne mocne uderzenie w postaci nowego modelu. W jednej ze swoich flagowych marek zaimponował nowymi elementami i stylistycznymi wyposażeniem.

To nie wszystko, dołożono do tego nowy wariant kolorystyczny – Grey Matter. Dodatkowo w standardzie zaoferowano coś, co wydaje się w SUV-ie po prostu niezbędne. Wspomagające kierowcę systemy ułatwiające jazdę po autostradzie czy podnoszące komfort parkowania w mieście.

W debiutującej właśnie w Europie wersji nie zapomniano o gamie układów napędowych. Mowa o najpopularniejszym w ostatnich latach Plug-In-Hybrid oraz wysokopężnym EcoBlue i benzynowymi odmianami EcoBoost.

Forda Kugę Graphite Tech Edition wyjeżdżającą z linii produkcyjnych w iszpańskiej Walencji można już zamawiać na terenie całej Europy. Pierwsze dostawy planowane są na czerwiec bieżącego roku.

Dyrektor Generalny Forda w Europie – Jon Wiliams twierdzi: „Jest wiele powodów, dla których Kuga jest tak ważnym i odnoszącym sukcesy elementem naszej gamy. Należy do nich duży wybór napędów, który obejmuje naszą najlepiej sprzedającą się hybrydę Plug-In, sportowy wygląd i najwyższej klasy wrażenia z jazdy.” „Dzięki nowej wersji nabywcy SUV-ów mają jeszcze bardziej atrakcyjny wybór. Z wzornictwem zwracającym uwagę i najpopularniejszymi naszymi systemami wspomagania prowadzenia pojazdu w standardzie.”

Ford Kuga – nowy styl i napęd.

Przy okazji warto dodać, że lakier Grey Matter jest odpowiedzią koncernu na wyniki raportu opublikowanego przez Axalta Coating Systems, LLC. Wynika z nich jasno, że szary jest bardzo modnym kolorem w Europie. Stanowi on 27% liczby kolorystyki sprzedawanych nowych samochodów. W rzeczywistości daje mu to absolutną pozycję lidera w rankingu popularności w regionie w 2022 roku. Lakier Grey Matter, który właśnie wprowadza Ford wyłącznie w wersji Kuga Graphite Tech Edition. To dość odważny kontrast z 19-calowymi wieloramiennymi felgami aluminiowymi z czarnym błyszczącym wykończeniem.

Raport Axalta  nt. wyboru kolorów aut
Raport Axalta nt. wyboru kolorów aut

Na dodatek omawianą wersję wyposażono w obejmujący duży tylny spojler i czerwone zaciski hamulcowe. Dołożono do tego także aluminiowe pedały i listwy ochronne progów – pakiet ST Line

To posunięcie sprawia, że bez wątpienia wszystkie te elementy dodają pojazdowi sportowego charakteru. Klienci mogą również pokusić się o ST-Line Black, wzmacniający wizualną atrakcyjność za sprawą kilku dodatków. Otworów wentylacyjnych tylnego spojlera i przedniej części nadwozia, dodatkowo czarnych nakładek na lusterka. Jednocześnie nie wspominając już o lakierowanym na czarno dachu oraz czarnych, błyszczących 20-calowych felg.

Ford dba o kierowców.

Połowa wszystkich egzemplarzy Kugi, jakie zamówiono w 2022 roku, została wyposażona we wspomagający kierowcę pakiet systemów. To dość istotny wzrost w porównaniu do 2021 roku – o 10 %. Zaprojektowane pakiety funkcji powodująmniej wymagającą jazdę. A to dzięki systemom, które pozwalają, na przykład na wspomniane wcześniej automatyczne podążanie za ruchem na autostradzie. Ostrzegają przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia kierowcy, poza tym automatycznie dostosowują maksymalną prędkość do znaków drogowych, umożliwiają manewry parkowania bez użycia rąk i wiele innych.

Podsumowując, należy wspomnieć, że w standardzie jest również pakiet Technology. Ułatwia on jazdę dzięki reflektorom adaptacyjnym LED, zmieniającym automatycznie światła drogowe na mijania i ograniczającym oślepianie innych użytkowników drogi oraz dzięki wyświetlaczowi head-up. To duży ukłon w stronę kierowcy, który w konsekwencji ma w polu swojego widzenia takie informacje jak prędkość czy instrukcje nawigacyjne.

Skoro już wbraliśmy samochód to może zaliczymy nim jakąś planowaną na majówkę imprezę? Zobacz nasze propozycje.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia