Nowy partner Legii firma Wolt

0
57
Nowy partner Legii firma Wolt 02
Nowy partner Legii firma Wolt 02

Nowy partner Legii firma Wolt. Legia Warszawa to największy klub piłkarski w stolicy, a raczej całej Polski i nie tylko. Jego bogata historia sięga zamierzchłych czasów I wojny światowej, a dokładnie 1916 roku kiedy to go założono. Zespół grający od prawie zawsze przy ulicy łazienkowskiej ma całą rzeszę kibiców nie tylko w Warszawie i okolicach, ale nawet w całej Polsce. W Europie to chyba najbardziej rozpoznawalna drużyna z Polski choć ostatnio może Lech Poznań poprzez swoje występy na arenie międzynarodowej. Nowym partnerem warszawskiego klubu jest firma Wolt specjalizująca się w szybkich dostawach jedzenia, a także usługach z obszaru quick delivery. Dzięki temu zawsze możemy zamówić dowolny gadżet związany z “Wojskowymi” , a także oczywiście zamówić jedzenie w miejscu związanym z tym klubem i skorzystać z różnych rabatów. Wiele miejsc w Warszawie jest nierozerwalnie związanych z tym klubem i chciałbym państwu przybliżyć niektóre z nich.

Nowy partner Legii firma Wolt – Agrykola

Jak już wspomniałem, Legia Warszawa gra od prawie zawsze na stadionie przy łazienkowskiej, ale to znaczy, że nie od początku. Swoje pierwsze spotkanie Warszawiacy rozegrali w sąsiedztwie dzisiejszego swojego domu czyli na Agrykoli. Były to akurat derby Warszawy pomiędzy Legią, a Polonią, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Park w Agrykoli jest świetnym miejscem na spędzenie weekendu, a także jeśli się nie jest na meczu to miło go można obejrzeć tutaj o ile ma się smartfon czy tablet.

Nowy partner Legii firma Wolt – klubowe muzeum

Miejscem, które warto odwiedzić jest w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu klubowe muzeum. Zapewne większość fanów warszawskiego klubu była tam nie raz, ale pewnie znajdą się tacy, którzy nie wiedzą o jego istnieniu. Inni mimo, że doskonale wiedzą o tym miejscu mogli tam nigdy nie zawitać. W muzeum znajdziemy wiele pamiątek związanych ze 107-letnią historią Legii m. in. historyczne stroje, proporczyki, zdjęcia, medale itp.

Nowy partner Legii firma Wolt – Oficjalny sklep Legii

Obok muzeum znajdziemy oficjalny sklep klubowy gdzie każdy znajdzie coś dla siebie zarówno stali bywalcy na meczach Legii jak i osoby, które są na spotkaniu Legii po raz pierwszy. Poza klubowymi gadżetami znajdziemy tam także flagi, koszulki, szaliki itp. Teraz dzięki aplikacji Wolt możemy także nie ruszając się z domu zamówić te wszystkie rzeczy, które przywiozą nam w ciągu 35 minut.

Nowy partner Legii firma Wolt – Sports bar Restaurant

Kolejnym obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest Sports bar Restaurants. Jest to restauracja klubowa, która szczególnie chętnie odwiedzana jest podczas meczów “Wojskowych” zarówno u siebie jak i na wyjazdach. Oczywiście także poza dniami meczowymi też można odwiedzać bar każdego innego dnia i spokojnie coś zjeść i obejrzeć jakiś mecz. Jednak poza tym barem w Warszawie znajdziemy inne puby gdzie w kibicowskiej atmosferze obejrzymy mecz. Pubami wartymi wyróżnienia są Hoppiness Beer & Food, The Cumin Club i Brooklyn Burger”s gdzie zamówimy jedzenie poprzez aplikację Wolt.

Nowy partner Legii firma Wolt – stadion Legii Warszawa

Oczywiście najważniejszym miejscem naszej wycieczki jest stadion przy ulicy łazienkowskiej gdzie od lat 30 XX w. gra warszawska Legia. W listopadzie 2008 roku zaczęły się prace nad jego przebudową, a 2010 r. oddano do użytku 3 nowe trybuny. Od tamtej pory stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nie raz gościł reprezentację Polski, a także niezapomniane spotkania w Lidze Mistrzów. Przeciwnikami “Wojskowych” byli wtedy portugalski Sporting Lizbona, niemiecka Borussia Dortmund i wielki Real Madryt. Pomimo rywalizacji w “grupie śmierci” podopieczni Jacka Magiery wyszli z niej z 3 miejsca dzięki czemu w 1/16 finału Ligi Europy zagrali z holenderskim Ajaxem Amsterdam ostatecznie w dwumeczu przegrywając nieznacznie 1:0. Reasumując, okres od wybudowania nowego stadionu Legii był najlepszym w 107-letniej historii klubu podczas, którego Legia zdobyła dodatkowo m. in. 7 mistrzostw i 7 pucharów Polski.

Najbliższy mecz Legia Warszawa rozegra w piątek 12 maja o godzinie 20-30 u siebie przy łazienkowskiej z Jagiellonią Białystok.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tym jak Legia została zdobywcą pucharu Polski