Ford Transit w branży assistance.

373

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Transit w branży assistance. Zdjęcie przedstawia Forda Transita w wersj mobilnego mechanika
Ford Transit w branży assistance. - mobilny mechanik

Ford Transit wzbogacił właśnie flotę  mobilnych mechaników firmy ARC Europe Polska. Jeden z liderów branży assistance, zamówił do swojej floty 25 sztuk modeli Ford Transit Connect. Warto też zwrócić uwagę na inne modele Forda.

Oficjalna ceremonia  przekazania pojazdów miała miejsce w Salonie Aut Poleasingowych LeasePlan Polska w Warszawie. To tam, 17 maja w symbolicznej ceremonii wręczenia kluczyków do samochodów uczestniczyli najważniejsi  przedstawiciele firm. Mianowicie  Ford Polska, wraz z Prezesem i Dyrektorem Zarządzającym panem Attila Szabó, ARC Europe Polska wraz z Prezesem Zarządu, panem Markiem Zefirianem oraz firmy LeasePlan Fleet Management Polska z Prezesem Zarządu, panem Rogierem Klop. 

Ford Transit w branży assistance – słowa od prezesów

Prezes Ford Polska nie krył swojej radości. Attila Szabó podkreślał też dobrą współpracę z ARC Europe Polska, z którą współpracuje już kilkanaście lat. “Jestem niezwykle zadowolony, że nasze samochody zostały wybrane do tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, jaką są naprawy na miejscu zdarzenia awarii. Świadczy to o renomie Forda, którego samochody dostawcze słyną z niezawodności i bezproblemowej eksploatacji przez wiele lat. Potwierdza również reputację rodziny Transitów, która spełnia obietnicę „Built Ford Tough” – zakończył.  

Prezes Zarządu ARC Europe Polska.Marek Zefirian,powiedział  między innymi– Chciałbym serdecznie podziękować panu Prezesowi Attili Szabó za wyprodukowanie i sprzedanie nam tak fantastycznych samochodów. Zapewniam, że będą one mogły sprawdzić się w najtrudniejszych warunkach, z myślą o których zostały zbudowane. Jestem pewien, że się sprawdzą. Dziękuję również za 17-letnią współpracę między naszymi firmami i cieszę się, że ten zakup świadczy o naszym dwustronnym partnerstwie. To przykład fantastycznej współpracy –  dodał.

Leaseplan Polska, jeden z kluczowych klientów ARC Europe finansuje wspomniane pojazdy.

– Wieloletnia współpraca LeasePlan z firmą, która jest liderem w Europie w zakresie świadczenia usług assistance, przynosi wiele obustronnych korzyści. To najlepszy dowód na to, że doświadczony partner flotowy skutecznie zwiększa efektywność operacyjną i optymalizuje procesy biznesowe. Nasze usługi wynajmu długoterminowego, obejmujące finansowanie pojazdów, serwisowanie i zarządzanie flotą pozwalają wspierać mobilność firmy, jak również rozwój tej organizacji – powiedział Rogier Klop, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management Polska.

Ford Transit w branży assistance. Zdjęcie przedstawia Forda Transita w wersj mobilnego mechanika
Ford Transit w branży assistance. – mobilny mechanik

Wyposażenie modelu

Mowa oczywiście o modelu Ford Transit Connect z zamontowaną wersją nadwozia L1 i wyposażeniu Trend. Całości dopełnia silnik EcoBoost, oraz FordPass Connec. Pozwala on, za pomocą telefonu na dostęp do szerokiego pakietu danych eksploatacyjnych samochodu czy informacji o stanie technicznych, a także pozwala sterować zdalnie wybranymi funkcjami pojazdu. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w przypadku podmiotów dysponujących flotą.

Wspomniane samochody będą pojazdami patrolowymi wykorzystywanymi przez pracowników pomocy drogowej.

Warto  w tym miejscu zaspokoić ciekawość i przybliżyć wyposażenie takiego pojazdu.. Przede wszystkim to rozbudowany zestaw narzędzi. Pozwoli on w razie konieczności na dokonanie szybkiej diagnostykę i naprawę drobnych awarii na miejscu zdarzenia. 

Jeżeli chodzi o szczegóły to na wyposażeniu pojazdu patrolowego znajdziemy podnośnik niskoprofilowy, wkrętarki, różnego rodzaju klucze mechaniczne. Ponadto:przyssawka do szyb o udźwigu 40 kg, lutownica gazowa z akcesoriami, chwytak magnetyczny czy tester do akumulatora. Serwisanci są też zaopatrzeni w  zestawy konektorów, bezpieczników, oringów czy zacisków służące do napraw, Standard to środki do czyszczenia oraz szczotki czy zestawy pilników. 

Wyposażenie to umożliwia naprawę występujących najczęściej awarii. Wymiana koła zapasowego,oświetlenia, ładowanie akumulatora, wymiana przegryzionych przewodów czy uzupełnienie płynów to tylko najczęstsze z nich.

Na zakończenie słów kilka o długoletnim kliencie Forda – ARC Europe Polska. To największy dostawca usług assistance w segmencie B2B w Europie. Dysponuje największą flotę w Polsce i świetnie prosperującą sieć w ponad 40 krajach europejskich. Mobilni mechanicy tej firm są  w najważniejszych ośrodkach miejskich w Polsce. Umożliwiając tym samym “pechowcom” skuteczną naprawę na miejscu zdarzenia. Ogranicza to znacznie przypadki, kiedy kierowca musi czekać na holownik czy auto zastępcze.

Celem ARC jest też zapewnienie usług connected car, rozwiązań mobility czy wspieranie elektromobilności.

Interesujesz się rozwojem samochodów spod marki Ford – poczytaj inne artykuły

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia