Ford E-Transit wyprzedza konkurencję.

Elektryczny samochód dostawczy to dobry wybór dla przedsiębiorcy 2x eko, ekologicznego i ekonomicznego

273

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford E-Transit wyprzedza konkurencję.
Ford E-Transit wyprzedza konkurencję.

Styczeń i luty 2023 r. to  bardzo dobre miesiące dla samochodu elektrycznego ze stajni Forda. Okazuje się bowiem, że po kilku tygodniach nowego roku jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym (BEV) w Polsce. Z wynikiem 192 modeli, które wyjechały z salonów sprzedaży Ford E-Transit wyprzedza konkurencję.

Ford E-Transit wyprzedza konkurencję – lider sprzedaży.

Uzyskany wynik jest dowodem na fantastyczny debiut tego modelu. Ford bowiem osiągając wspomniany rezultat wyprzedził też wszystkie inne modele osobowe.

Ford E-Transit wyprzedza konkurencję. Zabójcze dane.

O tym, że model ten jest prawdziwym przebojem świadczą też inne dane. Te oparte na parametrach pozwalających oszacować wysokość kwoty kupna lub sprzedaży samochodu po zakończeniu okresu użytkowania przez  poprzedniego właściciela, jeżeli był on leasingowany. Jednym słowem mówimy tu o wartości rezydualnej. W swoim segmencie to niekwestionowany lider.

Wróćmy do danych sprzedażowych, te są miażdżące. Elektryczny Ford E-Transit  samochód dostawczy Forda sprzedał się w lutym w 60 egzemplarzach. To razem ze styczniowymi wynikami dało wynik 192 sprzedanych samochodów w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2023 roku.

Dzięki temu E-Transit był w tym okresie zdecydowanym liderem polskiego rynku samochodów elektrycznych ogółem (zarówno dostawczych jak i osobowych). Ma, dokładnie mówiąc 25 egzemplarzy przewagi nad drugim modelem w zestawieniu. Elektryczny samochód dostawczy Forda miał też 7,67% udziału w tym niezwykle konkurencyjnym i coraz szybciej rozwijającym się segmencie.

Optymistyczne prognozy dla Forda czyli Elektryczny samochód dostawczy

Wystarczy też spojrzeć na sprzedaż w segmencie elektrycznych samochodów dostawczych. Mowa tu o tych z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Tu Ford był również zdecydowanym liderem rynku w dwóch pierwszych miesiącach nowego roku.

Jeżeli chodzi o dane szczegółowe to 60 E-Transitów, których znalazło nabywców w lutym stanowi dokładne 37,97% ogólnej sprzedaży elektrycznych samochodów dostawczych. Z dziennikarskiego obowiązku należy odnotować, że liczba 192 sprzedanych egzemplarzy w styczniu i lutym to około 50% (dokładnie: 48,24%) udziału. Dla porównania dodajmy, że drugie miejsce w tym zestawieniu dała sprzedaż na poziomie 27 sztuk.

Ford E-Transit wyprzedza konkurencję. Lider.

Kto jest liderem nie pozostawiają złudzeń też inne, wspomniane wyżej statystyki. Ford E-Transit to absolutnie najlepszy zakup, jeżeli też chodzi o wartość rezydualną w okresie 36 miesięcy lub przy przebiegu do 90 tys. km. Na tych danych głównie opierają się przedsiębiorcy, jeżeli oceniają opłacalność użytkowania samochodów w swoich firmowych flotach.

– Wprowadzając E-Transita na rynek od razu wiedzieliśmy, że okaże się kolejnym hitem sprzedażowym. Na wewnętrznych spotkaniach porównywaliśmy go z rywalami, a z analiz jasno wychodziło, że mamy bardzo konkurencyjną ofertę. Najbardziej cieszy nas fakt, że po sprzedażowym sukcesie Mustanga Mach-E wprowadziliśmy z powodzeniem kolejny w pełni elektryczny model na rynek i utrzymujemy wiodącą pozycję w zakresie elektromobilności w Polsce – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Wszystkich miłośników motoryzacji zapraszamy do lektury naszych pozostałych artykułów.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia