Driving Skills For Life w Polsce

361

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Driving Skills For Life
Driving Skills For Life

Driving Skills For Life w Polsce i ponad 300 przeszkolonych młodych kierowców. To efekt działań podczas dwóch intensywnych dni czerwcowego weekendu na terenach przy Ergo Arenie w Gdańsku.

Driving Skills For Life – idea.

O czym mowa? To program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców realizowany od 2003 roku na świecie w ramach kampanii społecznej odpowiedzialności. W Polsce działa od 2016 roku, a do Europy zawitał trzy lata wcześniej. Od tamtej pory przeszkolono 50 000 młodych kierowców.

Samą ideę przybliżył Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska. – Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Polsce z młodymi kierowcami. W tym roku odwiedziliśmy Gdańsk. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak rozpoznawać zagrożenia na drodze, panować nad pojazdem czy kontrolować prędkość. W tym roku program Ford Driving Skills For Life poruszał także kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych. Pojawiły się również zajęcia związane z międzynarodową kampanią Forda „Podziel się drogą”. Akcja ta ma na celu popularyzację dobrych zachowań wśród rowerzystów oraz kierowców, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości i empatii. W tym roku w bezpłatnym szkoleniu uczestniczyło ponad 300 osób. Oznacza to, że od 2016 roku przeszkoliliśmy ponad 4000 młodych kierowców. To wszystko ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach – powiedział.

Driving Skills For Life w Polsce przeszkoliło 4 000 osób.

Warto w tym miejscu dodać, przy okazji szkolenia przeprowadzono kampanię informacyjną „Zaparkuj Samochód”. Była okazją do popularyzacji idei, roweru, hulajnogi, lub pieszego pokonywania krótkich dystansów. Oznacza to bowiem troskę o środowisko za pomocą odpowiedzialnej jazdy.

Od momentu jego utworzenia, program Ford Driving Skills Ford Life pochłonął, jeżeli chodzi o same szkolenia – ponad 60 milionów dolarów. Jego pomysłodawcą jest Ford Motor Company Fund.

Fundacja Forda.

Ford Motor Company Fund – to globalna, mająca społeczne zabarwienie część koncernu Forda. Swoje działania i wysiłki skupia na zapewnianiu zapewnianiu dostępu do podstawowych usług czy lepszej i nowocześniejszej edukacji.

Zwiększa też możliwości przedsiębiorczości dla społeczności o niewystarczających zasobach i niedostatecznie reprezentowanych. Jej partnerstwa i programy są zaprojektowane tak, aby odpowiadać na unikalne potrzeby społeczności, zapewniając ludziom równe szanse na rozwój. Fundacja swoją działalność opiera na doświadczeniu koncernu w zakresie mobilności. W obszarach dostępnych możliwości są m.in. dotacje, wolontariat pracowniczy i Ford Resource and Engagement Centers.

Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem na drodze przeczytaj kolejny artykuł.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia