Driving Skills For Life w Polsce

0
128
Driving Skills For Life
Driving Skills For Life

Driving Skills For Life w Polsce i ponad 300 przeszkolonych młodych kierowców. To efekt działań podczas dwóch intensywnych dni czerwcowego weekendu na terenach przy Ergo Arenie w Gdańsku.

Driving Skills For Life – idea.

O czym mowa? To program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców realizowany od 2003 roku na świecie w ramach kampanii społecznej odpowiedzialności. W Polsce działa od 2016 roku, a do Europy zawitał trzy lata wcześniej. Od tamtej pory przeszkolono 50 000 młodych kierowców.

Samą ideę przybliżył Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska. – Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Polsce z młodymi kierowcami. W tym roku odwiedziliśmy Gdańsk. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak rozpoznawać zagrożenia na drodze, panować nad pojazdem czy kontrolować prędkość. W tym roku program Ford Driving Skills For Life poruszał także kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych. Pojawiły się również zajęcia związane z międzynarodową kampanią Forda „Podziel się drogą”. Akcja ta ma na celu popularyzację dobrych zachowań wśród rowerzystów oraz kierowców, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości i empatii. W tym roku w bezpłatnym szkoleniu uczestniczyło ponad 300 osób. Oznacza to, że od 2016 roku przeszkoliliśmy ponad 4000 młodych kierowców. To wszystko ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach – powiedział.

Driving Skills For Life w Polsce przeszkoliło 4 000 osób.

Warto w tym miejscu dodać, przy okazji szkolenia przeprowadzono kampanię informacyjną „Zaparkuj Samochód”. Była okazją do popularyzacji idei, roweru, hulajnogi, lub pieszego pokonywania krótkich dystansów. Oznacza to bowiem troskę o środowisko za pomocą odpowiedzialnej jazdy.

Od momentu jego utworzenia, program Ford Driving Skills Ford Life pochłonął, jeżeli chodzi o same szkolenia – ponad 60 milionów dolarów. Jego pomysłodawcą jest Ford Motor Company Fund.

Fundacja Forda.

Ford Motor Company Fund – to globalna, mająca społeczne zabarwienie część koncernu Forda. Swoje działania i wysiłki skupia na zapewnianiu zapewnianiu dostępu do podstawowych usług czy lepszej i nowocześniejszej edukacji.

Zwiększa też możliwości przedsiębiorczości dla społeczności o niewystarczających zasobach i niedostatecznie reprezentowanych. Jej partnerstwa i programy są zaprojektowane tak, aby odpowiadać na unikalne potrzeby społeczności, zapewniając ludziom równe szanse na rozwój. Fundacja swoją działalność opiera na doświadczeniu koncernu w zakresie mobilności. W obszarach dostępnych możliwości są m.in. dotacje, wolontariat pracowniczy i Ford Resource and Engagement Centers.

Jeżeli interesujesz się bezpieczeństwem na drodze przeczytaj kolejny artykuł.