Wiadomości ze świata sportu

117
Wiadomości ze świata sportu 01
Wiadomości ze świata sportu 01

Wiadomości ze świata sportu. W ostatnich dniach pojawiła się wiadomość, że Dominik Furman rozwiązał kontrakt z Wisłą Płock i jest do wzięcia za darmo. Ma to oczywiście związek ze spadkiem Płocczan do I ligi podobnie ma uczynić Rafał Wolski i kilku innych piłkarzy. Wiadomo, głównie rozchodzi się o pieniądze jakie są zdecydowanie mniejsze na zapleczu Ekstraklasy, ale też o prestiż. Jak się okazuje obu tych zawodników chcę u siebie w drużynie Jacek Magiera, który przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. “Magic” podjął się trudnego zadania utrzymania Śląska w elicie co ostatecznie mu się udało czym zapracował sobie na przedłużenie z nim kontraktu. To właśnie szkoleniowiec Wrocławian zabiegał o sprowadzenie tych pomocników. Przypomnijmy, że Magiera wiele lat opiekował się zawodnikami gdy pracował w Legii Warszawa i to wtedy wypłynęli na szerokie wody.

Wiadomości ze świata sportu – Puszcza Niepołomice bez licencji

Niedawno po meczach barażowych o awans do Ekstraklasy nieoczekiwanie promocję wywalczyła Puszcza Niepołomice po wyeliminowaniu Wisły Kraków i Puszczy Niepołomice. Takiego obrotu spraw chyba nawet nie spodziewały się władze niepołomickiego klubu ponieważ ich stadion nie spełnia wymogów licencyjnych. Chyba najbardziej oczywistym i najczęściej wymienianym jest brak odpowiedniej liczby miejsc dla widzów jaka na tym obiekcie wynosi 2000 tysiące. Minimalną liczbą miejsc dopuszczającą do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej jest 4500 tysiąca. Pojawił się jednak poważniejszy problem, a mianowicie na stadionie w Niepołomicach nie da rady przeprowadzić transmisji telewizyjnej w wymaganym standardzie. Władze tego zespołu musiały doskonale zdawać sobie z tego sprawę ponieważ zgłosiły do rozgrywek tylko stadion Wisły Kraków. Swoje niezadowolenie z tego faktu wyrazili ultrasi Wisły. Mimo, że Niepołomice są oddalone o 30 kilometrów od Krakowa i niejeden fan tego klubu latami przyjeżdżał na spotkania Wisły.

Wiadomości ze świata sportu – wywiad z Kacprem Tobiaszem

Ciekawego wywiadu stronie onet.pl udzielił bramkarz Legii Warszawa Kacper Tobiasz, a oto jego skrót: Na pytanie czy wolałby przebywać z kadrą Fernando Santosa czy z reprezentacją młodzieżową Tobiasz odpowiedział następująco: W pierwszej drużynie nie miałbym większych szans na grę bo tu pewne miejsce między słupkami ma Wojciech Szczęsny. Za to w młodzieżówce jest robota do wykonania, a konkretnie awans na mistrzostwa Europy. Włodarze Legii nie puścili zawodnika na wcześniejsze zgrupowanie kadry biało czerwonych dla ligowych zawodników ponieważ bali się, że po pełnym sezonie może złapać kontuzje. Młody bramkarz miał na ten temat podobne zdanie z powodu, że czuje się trochę zmęczony pełnym sezonem. Tobiasz został zapytany czy podglądał Wojciecha Szczęsnego. Tobiasz: Tak podglądałem, ma on wielkie umiejętności i nawet na samych treningach prezentuje się wyśmienicie.

Wiadomości ze świata sportu – koniec kariery Nemanji Nikolicia

Parę dni temu swoją karierę piłkarską zakończył doskonale znany kibicom Legii Warszawa Nemanja Nikolić. Zdecydowanie nie będzie przesadą powiedzieć, że był to jeden z najlepszych napastników z elką na piersi w XXI wieku. Nikolić był częścią znakomitej drużyny, która sezon 2016/2017 zakończyła zdobyciem mistrzostwa Polski i 3 miejscem w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Sezon wcześniej Nikolić dorzucił także z 28 bramkami na koncie koronę króla strzelców. Węgierski pomocnik zostanie zapamiętany m. in. z występu przeciwko Realowi Madryt zakończonego remisem 3:3 dającego w dużej mierze awans do 1/16 finału Ligi Europy. Poza strzelaniem goli Nemanja Nikolić bardzo dobrze grał w piłkę i stworzył zabójczy duet z Aleksandarem Prioviciem. Po odejściu z Warszawy Węgier przeszedł do MLS do Chicago Fire gdzie grał w latach 2017/2019 i ponownie zdobył koronę króla strzelców. Pod koniec kariery Nikolić grał jeszcze dla Mol Fehervar, Pendiksporze i AEL Larnaka.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o potencjalnych przeciwnikach Legii Warszawa