Jak uzyskać wyższą kwotę odszkodowania z OC sprawcy?

miałeś wypadek, szkodę komunikacyjną? możesz uzyskać wyższe odszkodowanie jeśli od czasu wypłaty nie minęło więcej jak 3 lata

380

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

uzyskać wyższą kwotę odszkodowania z oc sprawcy
poradnik - jak dostać większe odszkodowanie

Szkody poniesione w wypadkach komunikacyjnych to jedne z najczęstszych sytuacji, gdy konieczne jest ubieganie się o odszkodowanie. W wielu przypadkach jednak na skutek decyzji ubezpieczyciela wypłacana jest zaniżona kwota, która w wielu przypadkach nie wystarcza na pokrycie wszystkich poniesionych strat. W takim przypadku nie trzeba się jednak godzić z zaistniałą sytuacją. Można poprzez różne metody ubiegać się o wyższą kwotę i można otrzymać dopłaty do odszkodowań. Wyższa kwota pozwoli w efekcie na pokrycie wszelkich strat. W sytuacji, gdy doszło do zaniżonego odszkodowania warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w wywalczeniu wyższej kwoty.

Dopłata do odszkodowania – kto może liczyć na wyższą kwotę?

Dopłaty do odszkodowań mogą tak naprawdę dotyczyć wszystkich poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Każda osoba, która uważa, że otrzymana kwota jest zbyt niska może ubiegać się o dopłatę z OC sprawcy i tym samym może otrzymać wyższą kwotę. Warto również pamiętać, że w sytuacji, gdy odszkodowanie zostało zaniżone można do 3 lat od wydania decyzji złożyć skargę. W takim przypadku ponownie zostaną przeanalizowane wszystkie dokumenty i ponownie zostanie przeprowadzona ocena sytuacji. Wystarczy jedynie kosztorys naprawy pojazdu, który stanowi podstawowy dokument do oceny wysokości poniesionych szkód. Na tej podstawie można obliczyć kwotę należnego odszkodowania z polisy OC sprawcy i żądać dopłaty w odpowiedniej wysokości.

W wielu przypadkach warto zatem postawić na walkę o swoje prawa, gdy zaniżone odszkodowanie nie pozwala nawet na usunięcie usterek pojazdu. A w takim przypadku dopłata do odszkodowania z oc sprawcy jest najlepszym rozwiązaniem. W tym specjalizują się takie firmy odszkodowawcze jak Helpfind. Samodzielne odwołanie od wydania decyzji ubezpieczyciela w wielu przypadkach niestety nie kończy się sukcesem i uzyskaniem wyrównania do realnie poniesionych kosztów naprawy.

Dopłata do odszkodowania – dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Na rynku działają firmy, które udzielą pomocy, gdy niskie odszkodowanie nie jest wystarczające do naprawy poniesionych szkód. Firmy których specjalizacją są odszkodowania OC zajmują się fachową pomocą. Są w stanie dokładnie określić wysokość zaniżonej części odszkodowania.  Dysponują niezbędnym doświadczeniem i wiedzą do przygotowania odpowiedniej argumentacji. Profesjonalna pomoc specjalistów w zakresie odszkodowań OC obejmuje kompleksowe wsparcie dla poszkodowanych. Decydując się na dopłatę odszodowania wszystkie kwestie zwiazane z walką z ubezpieczycielem bierze na siebie firma odszkodowawcza. Wypłata dopłaty ma miejsce w ciągu kilku dni. Mało tego, jeśli firma odszkodowawcza nie wywalczy wyższego odszodowania, poszkodowany nie zwraca otrzymanej dopłaty. 

poznaj nowe Renault Austral

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia