9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych 17.09.2023

9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych to kolejny etap klasyfikacyjny Mistrzostw Okręgu Śląskiego w dwóch kategoriach pojazdów zabytkowych i Akcja charytatywna dla Julki

1029

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych 17.09.2023
9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych 17.09.2023

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot połączony będzie między innymi z Akcją charytatywną dla Julki. Wszystko to będzie miało miejsce odbędzie się w niedzielę 17.09.2023 w Tarnowskich Górach.

SZCZEGÓŁY ZLOTU i REJESTRACJI UCZESTNIKÓW oraz PROGRAM:

08.30 – 09.30 rejestracja załóg – Świerklaniec
kościółek w Parku w Świerklańcu – wjazd przez DK78 – ul. Kościelna/Parkowa przed LEŚNICZÓWKĄ na końcu parku w stronę Niezdary

12.00 – 16.30 wystawa pojazdów zabytkowych na rynku w Tarnowskich Górach
w tym czasie dla uczestników zarejestrowanych:
zapoznanie z powstającym Muzeum Motoryzacji – czarnohucka10.pl, obiad, czas wolny na rynku, konkurs przebrań i elegancji

16.30 podsumowanie zlotu, wręczenie upominków, nagród specjalnych dla zarejestrowanych załóg, pamiątkowe zdjęcie, zakończenie zlotu

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach 2021-05-19 foto tarnowskiegory.info
Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach 2021-05-19 foto tarnowskiegory.info

Muzeum Motoryzacji – czarnohucka10.pl Tarnowskie Góry

W dawnym budynku produkcyjnym po jednym z tarnogórskich zakładów Electrocarbon, od 2021 powstaje Muzeum Motoryzacji. Na 1,8 tys. m kw. powierzchni prezentowane jest kilkaset eksponatów. Na początku 2021 roku rozpoczęło się umieszczanie eksponatów na terenie muzeum, zaś pierwsi zwiedzający zostali zaproszeni w czerwcu tego roku. Kolekcję stanowią, unikatowe na skalę europejską pojazdy z przedziału lat 1869-1979. Są wśród nich pojazdy polskie, francuskie, włoskie, niemieckie, angielskie oraz amerykańskie. Ponadto planuje się, że poza pojazdami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej. Więcej informacji na stronie Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach.

Koszty i zasady dotyczące opłat za 9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych

Wpisowe na pokrycie kosztów przejazdów i obiadu – przy rejestracji wynosi:
70 zł – pojazd z osobą kierującą; 50 zł/osobę – kolejne osoby w załodze

REJESTRACJA DO 14.09.2023 – PRZELEWU DOKONUJEMY NA KONTO, Z PODANIEM NAZWISK OSÓB W ZAŁODZE
Każda załoga, która zarejestruje się do 14 września, otrzyma w czasie rajdu upominek gratis!
REJESTRACJA W ŚWIERKLAŃCU – OPŁATY GOTÓWKOWE

Tegoroczna edycja będzie również etapem klasyfikacyjnym Mistrzostw Okręgu Śląskiego w dwóch kategoriach pojazdów zabytkowych: rok produkcji do 1960 i rok produkcji po 1960.
Impreza dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. Współpraca – Urząd Gminy Świerklaniec.
Organizatorzy: Fundacja EnMovigo oraz Automobilklub Tarnogórski

Program został zaczerpnięty ze strony fb – 9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych

Dla wszystkich osób które są zainteresowane wspomnieniami, lub wahają się jak spędzić wrześniową niedzielę, poniżej dwie relacje z ubiegłego roku.

VIII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych 20.09.2020 r.Virtual Tour – part 1 

VIII Tarnogórski Zlot Pojazdów ZabytkowychVirtual Tour – part 2

9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych – Akcja charytatywna dla Julki

W trakcie tegorocznego zlotu odbędzie się zbiórka na rzecz leczenia córki jednego z sędziów. Rodzice Julii Rudawskiej, Ewa i Piotr z całego serca dziękują wszystkim, którzy zdecydują się pomóc.

Julia urodziła się w 2019 roku z rozszczepem kręgosłupa i zaraz po urodzeniu przeszła operację zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej. Dziewczynka ma porażenie wiotkie kończyn dolnych, stopy końsko-szpotawe i neurogenny pęcherz. Wymaga to kilku cewnikowań w ciągu każdego dnia a także opieki specjalistycznej oraz intensywnej rehabilitacji w ramach dalszego leczenia. Dużym plusem w obecnej sytuacji jest to, że Julka sama siedzi. Sprzęt ortopedyczny oraz zajęcia rehabilitacyjne poprawiają jej funkcje ruchowe i dają szanse na to aby w przyszłości mogła cieszyć się normalnym życiem tak jak jej rówieśnicy.

Dajmy Julce szanse na powrót do zdrowia i pomóżmy podczas 9 Tarnogórskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie https://spina.com.pl/julia-rudawska/

Czytaj także Piaseczyński Rajd Kasetowy – 60 urodziny kasety magnetofonowej w ramach Piaseczyńskich Dni Retro 23-24.09.2023 oraz Halloween Car i Halloween Klasycznie 30.10.2023 Legionowo – krótka relacja

Pomóżcie nam tworzyć…

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia