Halloween Klasycznie 30.10.2023 Legionowo – krótka relacja

Halloween Klasycznie 30.10.2023 Legionowo - krótka relacja z tego co wydarzyło się wczoraj pod Centrum Handlowym Maxim

261
Halloween Klasycznie 30.10.2022 Legionowo - relacja
Halloween Klasycznie 30.10.2022 Legionowo - relacja

Halloween Klasycznie 30.10.2023 Legionowo, czyli krótka relacja z tego co wydarzyło się wczorajszego wieczora pod Centrum Handlowym Maxim.

My się duchów nie boimy czyli Halloween przy urnie
My się duchów nie boimy czyli Halloween przy urnie

Tradycja na pewno nie starsza od wielu naszych samochodów, która przybyła wraz upadkiem komunizmu nakazuje aby, w te dni zrobić coś strasznego, przebrać się za dynię lub udekorować w odpowiedni sposób swojego klasyka. Tak stało się i tym razem kiedy kolumna odpowiednio strasznie przystrojonych aut przemierzyła trasę od Zielonki do Legionowa. Tu na parkingu pod Centrum Handlowym Maxim można było podziwiać FSO Warszawę, Polonezy, Fiaty 126p czyli popularne Maluchy oraz VW Garbusy. Niewątpliwie istotną kwestią imprezy było to, że wieczór był wyjątkowo ciepły jak na tą porę roku.

Pavulon nad urną i nagrodą.
Pavulon nad urną i nagrodą. Zwycięzca może być tylko jeden gdy drugi się oddali

Halloween Klasycznie czyli przy urnie o motoryzacji

Pomimo że księżyc był niemal w pełni mogliśmy być pewni że przysłowiowy włos nam z głowy nie spadnie, ani też nie zaatakuje nas chłopiec z plakatu wiszącego nieopodal. Można by rzec – My się duchów nie boimy, gdy nad naszym bezpieczeństwem czuwają odpowiednie instytucje. Bezpieczeństwa duchowego strzegł kapelan udzielający porad na trudne dni oraz jego wikary. Oczywiście tam gdzie wydarzenie jest wydarzeniem masowym, nie mogło zabraknąć pomocy medycznej. I tu przygotowani do udzielania pomocy w niemalże każdej sytuacji byli ratownik Pavulon wraz ze swoim dzielnym pielęgniarzem. Niestety tym razem dzielna załoga Poloneza Ambulans musiała radzić sobie korzystając z podwózki, gdyż auto dosięgnęła choroba wielu pojazdów klasycznych i zabytkowych.

Na szczęście pomoc nie była wymagana, chyba że zaszkodzić mogły nadmiernie spożyte słodycze rozdawane z urny. Dyskusje i rozważania na tematy związane z motoryzacją i nie tylko trwały do późnego wieczora. Wtedy nastąpiła smutna chwila kiedy trzeba było rozjechać się do domów. Ale jak mówią starzy Polacy, niema tego złego co by na dobre nie wyszło. Już w sobotę 72 Rocznica Rozpoczęcia Produkcji w FSO 4.11.2023 Warszawa.

Zapraszamy więc serdecznie w imieniu organizatorów, gdyż może to być ostatnia okazja do fotografii swojego klasyka na tle bramy FSO.

Halloween Klasycznie 30.10.2023 Zielonka – Legionowo

Jeżeli chodzi o wczorajszą imprezę Halloween Klasycznie, gdzie metą jest Legionowo jest to już kolejne wydarzenie związane z klasyczną motoryzacją. Legionowo i Zalew Zegrzyński to bez wątpienia okolice gdzie warto się wybrać nie tylko zabytkowym lub klasycznym pojazdem.

Halloween Klasycznie i Garbusowo Legionowo
Halloween Klasycznie i Garbusowo Legionowo

Pomóżcie nam tworzyć… dla Was

Zgłaszam się z apelem do organizatorów Halloween Klasycznie i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Inne imprezy związane z Halloween to:

31.10.2023 – śląskie, BytomWspólny wyjazd na Halloween  info

31.10.2023 – śląskie, ZabrzeHalloween Car Meeting vol. 6 by NJZ, NTM, NJTG info

warto przeczytać Halloween Car oraz Piaseczyński Rajd Kasetowy – 60 urodziny kasety magnetofonowej w ramach Piaseczyńskich Dni Retro 23-24.09.2023 oraz 9 Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych

Słuchaj nas online!