Michał Probierz nowym selekcjonerem

355

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Michał Probierz nowym selekcjonerem
Michał Probierz nowym selekcjonerem

Michał Probierz nowym selekcjonerem. Dzisiaj (20 września) Polski Związek Piłki Nożnej podał do opinii publicznej, że nowym opiekunem naszej kadry został Michał Probierz. 50-latek pochodzący z Bytomia na polskim podwórku ma już wyrobioną markę gdzie prowadził kilka klubów. Zdecydowanie najdłużej jednak Probierz zadomowił w Jagiellonii Białystok i Cracovii Kraków. Jedynym jego epizodem za granicą w roli szkoleniowca był angaż w greckim Arisie Saloniki. Największe sukcesy Michał Probierz święcił w ww. „Jadze” i Cracovii jakimi było zdobycie pucharu i superpucharu Polski w obu tych zespołach. Dodatkowo Bytomianin z Białostocczanami i Krakusami odpadał w początkowych fazach eliminacji europejskich pucharów. Prezes PZPN Cezary Kulesza dobrze się zna z Probierzem z czasów prezesury w Jagiellonii. Jak to zwykle bywa jedni znajdą za, a drudzy przeciw jego zatrudnieniu. Nie ma jednak wątpliwości, że dużymi osiągnięciami trenerskimi nie może się on pochwalić.

Michał Probierz nowym selekcjonerem – cytaty Probierza

Michał Probierz w polskim futbolu zasłynął m. in. z obrony polskiej myśli szkoleniowej jednocześnie stawiając w Cracovii głównie na obcokrajowców. Probierz znany jest także z ciętego języka gdzie np. na konferencji prasowej pyta dziennikarkę, jak Pani może nie wiedzieć co od głaskania staje? Po czterdziestce coraz więcej osób może mnie w dupę pocałować. Jak wrócę do domu pier..nę sobie whisky tylko to mi pozostało. To tylko niektóre z „ciekawych” cytatów Michała Probierza. Chyba każdy potwierdzi, że selekcjonerowi reprezentacji Polski takie żarciki nie przystoją zwłaszcza ten z tym głaskaniem? Ciekawe w tym wszystkim jest to, że naród właściwie na to stanowisko już wybrał Marka Papszuna. Cezary Kulesza na przekór wszystkim sięgnął po swojego znajomego z czasów pracy w Jagiellonii Białystok.

Michał Probierz nowym selekcjonerem – reprezentacja Polski do lat 21

Na korzyść nowego selekcjonera na pewno działa fakt, że przed jego wyborem pracował z kadrą Polski do lat 21. W młodzieżowej reprezentacji z początku nie wyglądało to najlepiej, ale od siedmiu spotkań była już ekipa Probierza jest niepokonana. Trzeba zaznaczyć, że pierwsze pięć z tych meczów było towarzyskich. O stawkę w obecnym miesiącu młodzierzowi reprezentanci Polski wygrali 3:0 z Kosowem w Płocku i z Estonią 1:0 na wyjeździe. Podobnie jak w przypadku głównej drużyny narodowej gra toczy się w eliminacjach do mistrzostw Europy 2025. Na pewno pewnym atutem Probierza będzie to, że dobrze zna wielu młodych zawodników. W ten sposób może w dużym stopniu przyczynić się do ewentualnego odmłodzenia naszej kadry.

Michał Probierz nowym selekcjonerem – odwaga selekcjonera

Kolejną ważną rzeczą jest to by 50-latek nie bał się odstawić od podstawowego składu czy nawet nie wysłać powołania jeśli zajdzie taka takim piłkarzom jak Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny czy Piotr Zieliński. Poprzednim szkoleniowcom takim jak Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz czy dwóm cudakom z Portugalii niespecjalnie to się udawało. Dodatkowo pozwolili im wchodzić sobie na przysłowiową głowę. Inna sprawa jaka byłaby reakcja na to opinii publicznej. Można domyślać się, że Kulesza zatrudnił (a właściwie to był on zatrudniony) Michała Probierza z myślą raczej o prawdopodobnych barażach do mistrzostw Europy niż obecnych eliminacjach, w których nie wszystko zależy od nas. Jak przyznał prezes PZPN chciałby by Probierz poprowadził reprezentację także w eliminacjach do mistrzostw świata 2026, a także w turnieju. Wiadomo jednak, że będzie to zależało głównie od wyników drużyny. Warto jednak zauważyć, że Cezary Kulesza niezbyt zważając na zdanie opinii publicznej potrafi postawić na swoim czego przykładem jest Probierz.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o zarobkach zawodników w polskich ligach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia