Dzień Zwierząt 2023 rok

457

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzień zwierząt 2023 rok
para uroczych słoni

Badania przeprowadzone przez Kantar pokazują, że ponad połowa Polaków posiada przynajmniej jedno zwierzę domowe.
Co roku, 04.10. przypada Światowy Dzień Zwierząt. Patronem zwierząt jest Święty Franciszek z Asyżu. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konwencji Ekologicznej we Florencji i rozpoczyna trwajacy do 10.10. Światowy Tydzień Zwierząt. Dzień Zwierząt 2023 rok. 

Dzień Zwierząt 2023 roku słów kilka

Celem obchodów Światowego Dnia a potem Tygodnia Zwierząt jest uświadomienie społeczeństwu, że zwierzę jest istotą żywą i ma swoje prawa. Podczas obchodów organizatorzy chcą skupić ludzką uwagę na losie bezdomnych zwierząt, znęcaniu się nad nimi, na warunkach bytowych w schroniskach oraz na wadze sterylizacji bezdomnych zwierząt. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do adopcji. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt zorganizowano w 1993 roku, natomiast oficjalnie wprowadzono go uchwałą sejmu w 2006 roku.
Niebawem bo już 30.09.2023 roku, jedna z wiądących sieci marketów organizuje coś w rodzaju psiego party.

Dzień Zwierząt 2023 rok, plakat z napisem 04.10. Światowy Dzień Zwierząt i wizerunkami psów i kota
gazenka ścienna z wizerunkami psów i kota

Tegoroczne atrakcje 

Niewątpliwie ważnym punktem Światowego Dnia Zwierząt w tym roku będą darmowe porady: lekarzy weterynarii, behawiorystów czy też trenerów. Weterynarz podpowie w temacie zdrowia, szczepień czy prawidłowego sposobu karmienia. Behawiorysta podpowie jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi Twojego pupila/pupili. Trener z kolei poradzi jak skutecznie nauczyć psa podstawowych komend.
Szansą dla tych najaktywniejszych czworonogów, będzie możliwość skorzystania z placu zabaw dla psów. Ponadto gośćmi będą też psy pomagające na co dzień służbom mundurowym. Odbędzie się degustacja psich produktów. Pobyt na imprezie uwiecznią: wspólna fota zrobiona w fotobudce oraz możliwość wygrawerowania zawieszki z imieniem Twojego czworonożnego przyjaciela a na rzecz bezdomnych zwierząt organizatorzy będą zbierac karmę dla bezdomnych zwierząt.

Dzień Zwierząt 2023 roku – adopcje 

Dzień Zwierząt 2023 rok, na zdjęciu mały czarny , sześcioletni pies Filuś w żółtych czelkach
Filuś patrzący błagalnie, z nadzieją , że ktoś go wypatrzy

A w dzisiejszym artykule do adopcji polecam Filusia vel Smerfusia. Filuś jest okolo sześcioletnim psem. Ostatnio przeszedł niesamowitą metamorfozę, dlatego dzisiaj postanowiłam napisac o nim. Filuś jak przyjechał do Schroniska w Józefowie koło Legionowa był trochę przerażony i w związku z tym lubił podgryzać inne osoby. Nie każdemu pozwalał zakładać sobie spacerowe szelki. Obecnie Filuś stał się łagodny. Pozwala wolontariuszom na dotyk, a nawet sam domaga się pieszczot. Podczas spacerów obojętnie przechodzi obok mijanych psów. Zauważyłyśmy,że Filuś na schroniskowym wybiegu lubi towarzystwo innych psów, a ostatnio nawet okazało się, że ładnie jeździ samochodem. Myślimy, że jeżeli Filuś już kogoś pozna i zaufa będzie fantastycznym przyjacielem.

zachęcam do odwiedzin: Filuś vel Smerfuś

zapraszam do lektury: z miłości do zwierząt

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia