Co spakować na wyjazd do walizki?

artykuł SPONSOROWANY

381

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

plecak od marki Guess kolekcja Jack Wolfskin
plecak od marki Guess kolekcja Jack Wolfskin

Przygotowanie do podróży to złożony proces, którego główną częścią jest oczywiście pakowanie walizki. Jaka odzież sprawdzi się na wyjeździe? Czy lepiej wybrać bagaż na kółkach, czy może plecak? co spakować na wyjazd?

Ogólne zasady pakowania walizki

Pakowanie walizki dla jednych jest zajęciem relaksującym, dla innych natomiast może to być coś męczącego. Niezależnie jednak jakim typem jesteś, zacznij przygotowania przynajmniej kilka dni przed wyjazdem. W ten sposób unikniesz stresu i pośpiechu. Ponadto to dobra okazja do zrobienia spokojnego przeglądu garderoby. Często wychodzi na to, że część ubrań już na nas nie pasuje lub ich stan nie pozwala na założenie do żadnej stylizacji wyjściowej. Kilka dni przed podróżą jesteśmy więc w stanie wybrać się na zakupy, aby uzupełnić zapasy bielizny czy koszulek. To również możliwość zrobienia zakupów online. Zazwyczaj okres oczekiwania na dostawę ogranicza się do dwóch dni, co oznacza, że żadna okazja Ci nie umknie.

Niech pogoda Cię nie zaskoczy

Pakując walizkę lub plecak od marki Guess należy zwrócić uwagę na zapowiadane warunki pogodowe w miejscu, do którego się wybieramy. Każda gwałtowna zmiana temperatur będzie wymagała od nas innej odzieży. Tym samym na wakacyjne podróże do ciepłych krajów odpowiednie będą krótkie spodenki, zwiewne sukienki czy lekkie okrycia wierzchnie, które nie zajmą dużo miejsca. Takie kierunki wakacyjne, to okazja do zabrania mniejszego bagażu lub większej ilości ubrań ze względu na to, że zabierają one mniej miejsca. W pory nieco chłodniejsze już tej odzieży spakujemy mniej, dlatego należy postawić w tej sytuacji na jakość. Swetry oraz bluzy wykonane z odpowiednich materiałów nie będą się gniotły, a tym samym założymy je więcej niż raz. Nie zapomnij również o odpowiedniej liczbie bielizny oraz skarpetek. Te elementy bagażu możesz w umiejętny sposób zapakować tak, aby nie zabierały wiele miejsca w plecaku.

Akcesoria na szybkie wyjścia

Wyjazdy urlopowe czy z pracy często wiążą się z koniecznością przewidzenia rozmaitych szybkich wypadów na miasto. Nie każde z nich będzie w pełni zaplanowane, więc potrzeba takiego wyposażenia, aby wystarczyło kilka minut na przygotowanie. Jednym z rozwiązań jest zabranie ze sobą w podróż saszetki czy nerki lub małego plecaka. W takim niewielkim bagażu warto zawsze trzymać portfel oraz dokumenty. Do tego nie powinno zabraknąć telefonu czy drobiazgów w postaci kluczy do pokoju hotelowego.

 plecak od marki Guesskolekcja Jack Wolfskin
kolekcja Jack Wolfskin

Na takie spontaniczne wypady należy się również przygotować pod kątem odzieżowym. Lekkie spodnie, pasujące na każdą okazję będą wyborem w punkt. Do tego neutralna góra w postaci koszulki z krótkim rękawem czy lnianej koszuli z rękawem o długości delikatne zachodzącej za łokieć. W jesienne i zimowe okresy nie należy zapominać o ciepłej kurtce, która ochroni przed niespodziewanymi opadami deszczu czy porywami lodowatego wiatru. Ostatnimi na liście są oczywiście komfortowe buty o neutralnej kolorystyce. Wiele z tych elementów znaleźć można na przykład w kolekcji Jack Wolfskin: https://answear.com/m/jack-wolfskin.

jak wybrać najlepszą walizkę na wyjazd

jesienią wyjazdy są także atrakcyjne

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/
najbardziej energetyczne poranki
pamiętaj o odpowiedniej jakości snu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia