Reklama zewnętrzna – promocja marki w przestrzeni publicznej. Jak to działa?

Paczkomaty to miejsca bardzo często odwiedzane, czemu nie wykorzystać ich jako nośnika reklamy?

413

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

paczkomat InPostu jako nośnik reklamy zewnętrznej
czy paczkomat może być nośnikiem reklamy?

Reklama zewnętrzna nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli marek, którzy chcą skutecznie promować swoją działalność. Jak w praktyce wygląda kampania reklamowa outdoor i dlaczego wciąż warto ją wykorzystywać?

Czym jest reklama zewnętrzna?

Mogłoby się wydawać, że w dobie internetu i szeregu działań marketingowych prowadzonych w jego przestrzeni standardowe formy reklamy odchodzą do lamusa. Okazuje się jednak, że wiele przedsiębiorstw nadal chętnie promuje swoje produkty czy usługi przy pomocy banerów, plakatów i ulotek, ale w nowoczesnej formie.

Rozwój technologii pozwala jednak wykorzystywać do tego bardziej zaawansowane, elektroniczne formy, w tym ożywione billboardy, z których słynie m.in. Times Square w Nowym Jorku.

Wszystkie z wyżej wymienionych są formami reklamy zewnętrznej, nazywanej również reklamą outdoorową. Opiera się ona na wykorzystaniu nośników komunikacji wizualnej, które docierają do odbiorców poza miejscem ich zamieszkania, najczęściej w przestrzeni publicznej. Warto dodać, że taka reklama może przybierać inne formy jak np.:

  • plakaty;
  • standy;
  • szyldy;
  • komunikaty wyświetlane na ekranach w środkach komunikacji.

Jedną z opcji reklamy outdoor proponuje klientom biznesowym firma InPost. Mowa tu o udostępnianiu oświetlonej powierzchni reklamowej w postaci oklein maszyn

Oprócz tego przedsiębiorstwo oferuje usługę wyświetlania komunikatów za pośrednictwem ekranu urządzenia Paczkomat w formie grafiki statycznej.

Warto dodać, że reklamy na automatach są w stanie przyciągnąć uwagę nie tylko klientów InPost, ale i przypadkowych przechodniów, czemu sprzyja rozmieszczenie maszyn w strategicznych miejscach, takich jak osiedla oraz okolice sklepów spożywczych czy stacji benzynowych. Treści wyświetlane na ekranach mogą więc docierać do wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

paczkomat in-post z naniesioną reklamą
`paczkomat może być nośnikiem reklamy

Reklama outdoor – czy nadal warto ją wykorzystywać?

Mimo że reklama zewnętrzna jest znana już od lat, nie straciła ona na swojej skuteczności. Co więcej, współczesne, zaawansowane technologicznie formy są w stanie jeszcze skuteczniej zapadać odbiorcom w pamięć.

Bez wątpienia dużą zaletą reklam outdoor jest ich widoczność. Komunikaty w takiej formie są w stanie docierać jednocześnie do szerokiego grona osób, które mają z nimi styczność np. podczas spaceru, podróży samochodem czy codziennych zakupów. Ponadto ich ekspozycja może mieć miejsce niezależnie od pory dnia czy nocy.

Z tego względu, że reklama zewnętrzna przybiera różne formy, marka ma możliwość dostosowania jej do swojej grupy docelowej tak, aby docierała właśnie do niej.

Odpowiednio przygotowana kampania przede wszystkim przyczynia się do budowania świadomości i wizerunku przedsiębiorstwa. Może również przełożyć się na wzrost sprzedaży, a wszystkie te czynniki wpływają na realizację celów finansowych firmy.

banner reklamowy - przykład
przykładowy baner reklamowy

Jak jeszcze można zareklamować swoją markę?

Niektóre marki decydują się na jednoczesne wykorzystywanie różnych form działań marketingowych i łączenie ich z zastosowaniem reklamy zewnętrznej. Obecnie można do tego wybrać mnóstwo narzędzi z zakresu marketingu internetowego, który może cechować się relatywnie niskimi kosztami oraz praktycznie nieograniczonym zasięgiem.

Przykładem jest social media marketing, czyli promocja za pośrednictwem mediów społecznościowych. Może ona przebiegać na takich portalach jak Facebook, LinkedIn czy Instagram. Za sprawą publikowania angażujących treści firma przyciąga odbiorców na swoją stronę internetową, kreuje swój wizerunek, a także umacnia więź ze swoimi klientami.

Inna opcja to wykorzystanie płatnych reklam, a więc skorzystanie z usług Google Ads lub Facebook Ads. Pierwszy typ opiera się na wyświetlaniu linku do strony danej marki na górze wyników wyszukiwania. Dzięki temu firma ma możliwość szybkiego dotarcia do takiej grupy odbiorców, która szuka w sieci określonych fraz.

Z kolei Facebook Ads to posty lub relacje wyświetlające się użytkownikom w formie zdjęć bądź materiałów video. Ich celem może być m.in. budowanie rozpoznawalności biznesu, generowanie ruchu na stronie oraz wzrost sprzedaży. Także w tym przypadku dużą zaletą jest możliwość dotarcia do konkretnej, sprecyzowanej grypy docelowej.

Istnieje mnóstwo sposób reklamowania firmy, warto więc je sprawdzić i wybrać najlepszy dla swojego biznesu. Może to właśnie Paczkomat z okleiną reklamową okaże się strzałem w dziesiątkę?

poznaj nowe Renault Austral

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia