Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej

Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej

145
Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej
Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej

Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej. Jak wiadomo, różnym grupom ludzi w naszym kraju na przejazdy m. in. pociągami przysługują ulgi. Np. osoby niepełnosprawne z orzeczeniem w stopniu znacznym kolejami podmiejskimi lub SKM-kami jeżdżą w ogóle za darmo. Ulgi przysługują także honorowym dawcom krwi jak jednak podaje PKP niedługo ma się to zmienić. Jeden dzień przed końcem obecnego roku czyli 30 grudnia 2023 r. honorowych dawców krwi nie będzie ona obowiązywała więc będą musieli płacić więcej za bilety. Całe zamieszanie ma związek z wycofaniem stanu epidemii wprowadzonej w 2020 roku. Trzeba dodać, że jeszcze obowiązująca zniżka dotycząca wymienionej grupy osób. Jednak tylko tych, którzy zaświadczenie mieli wydane nie później niż 30 czerwca tego roku. Ma to związek z tym, że ulga przysługuje 6 miesięcy od dnia wystawienia.

Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej – zniżki w PKP

Obecnie honorowi krwiodawcy posiadają zniżkę przy zakupie jednorazowego biletu w klasie 1 i 2 w pociągach TLK i IC. Dodatkowo honorowi dawcy krwi ulgę mają w pociągach EIC i EIP jednak długo się tym nie nacieszą. Podkreślić trzeba, że dotychczas obowiązująca ulga jest ważna tylko w przypadku okazania ważnego zaświadczenia. Innymi grupami osób, którym przysługują ulgi są dzieci, młodzież, studenci, doktoranci, emeryci i renciści. Do tego grona należą też inwalidzi wojenni, nauczyciele szkolni i akademiccy, seniorzy powyżej 60 lat, a także posiadacze Karty Polaka i Dużej Rodziny. Do owych ulg zaliczają się również osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym i ich opiekunowie, a także pracownicy kolei czy żołnierze.

Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej – Liga Mistrzów

We wtorek i środę rozgrywano czwartą kolejkę w grupach Ligi Mistrzów. We wtorek w grupie E Atletico Madryt rozgromiło u siebie Celtic Glasgow 6:0. Gole w tym spotkaniu strzelali Antonio Gierezman (2), Morata (2), a także Lino i Niguez. W drugim meczu tej grupy Lazio Rzym skromnie 1:0 po bramce Ciro Immobile pokonało w stolicy Włoch Feyenoord Rotterdam. W grupie F Borussia Dortmund wygrała 2:0 w Niemczech z Newcastle United, a bramki strzelali Fulkrug i Brandt. Drugie starcie w tej grupie to AC Milan – PSG gdzie padł wynik 2:1 dla gospodarzy. Bramki strzelili Leao i Girouda, a także Skriniara dla Francuzów. W grupie G Crvena Zvezda Belgrad zmierzyła się u siebie z RB Lipsk, które wygrało 1:2 po golach Simonsa i Openda dla gości. Równoległy mecz w grupie toczył się w Manchesterze gdzie City wygrało 3:0 z Yong Boys Bermo.

Honorowi dawcy krwi zapłacą drożej – Liga Mistrzów

W środę Bayern Monachium pokonał u siebie Galatasaray Stambuł 2:1, a pogromcy Rakowa, FC Kopenhaga wygrała z Manchesterem United 4-3 w grupie A. Zmagania w grupie B to Arsenal Londyn – Sevilla i PSV – Lens, a wyniki to kolejno 2:0 i !:0. W grupie C włoskie Napoli zremisowało z Unionem Berlin 1:1, a Real Madryt pewnie 3-0 wygrał ze Sportingiem Braga.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o 75 urodzinach sklepów Empik

Warto też zapoznać się ze spotkaniem Raków Częstochowa Sporting Lizbona