75 urodziny sklepów Empik

75 urodziny sklepów Empik

648

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

75 urodziny sklepów Empik
75 urodziny sklepów Empik

75 urodziny sklepów Empik. Znana sieć sklepów Empik w tym roku obchodzi swoje 75 urodziny. Obecnie swoją siedzibę Empik posiada w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 116/122. Pierwszy sklep powstał tuż po II Wojnie Światowej w 1948 roku jeszcze pod nazwą Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki. Dziś wydaje się jakby początki tego popularnego sklepu były wieki temu. Gdy powstawał pierwszy punkt Empiku to Warszawa była jeszcze zrujnowana po Powstaniu Warszawskim, a prezydentem Rzeczpospolitej był Bolesław Bierut. Ciekawostką jest, że pierwszy powstały sklep Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki przy ulicy Bagatela w Warszawie odwiedził Pablo Picasso.

75 urodziny sklepów Empik – płyty winylowe

Z kolejnym rokiem w całej Polsce przybywało tychże sklepów, a w latach 50. XX wieku było ich już 25. Wtedy też jeden z punktów powstał w dopiero co wybudowanej Nowej Hucie w Krakowie. Lata 60. to złoty okres muzyki, a w KMPIK w całym kraju ustawiały się kolejki po płyty winylowe. Dzisiaj zapewne wiele osób szczególnie młodszych nie wie w ogóle co to jest, a o płytach CD, które już odchodzą do lamusa nikt jeszcze nie słyszał. W tamtym czasie otworzono punkt w kultowym Juniorze w Domach Towarowych Centrum w stolicy Polski. Następna dekada to już 70 sklepów KMPIK zaś w latach 80-tych XX wieku na półkach sklepów zaczęły się pojawiać kasety magnetofonowe, a także filmy HVS. Obecnie podobnie jak to jest z płytami winylowymi, kasety magnetofonowe i filmy HVS pokolenie urodzone w XX! w. zazwyczaj ich już nie pamięta.

75 urodziny sklepów Empik – rozwój sieci sklepów Empik

KMPIK stale się rozwijał, ale po upadku Związku Radzieckiego jeszcze przyspieszył, a na półki zaczęły trafiać m. in. książki, perfumy czy zabawki. W latach 90-tych KMPIK zmienił nazwę na obecną czyli Empik. Warte podkreślenia jest, że gdy pojawił się w Polsce Internet i powstała wyszukiwarka Google”a to powstał także Empik.com. Od tego czasu rozwój sprzedaży online stał się jednym z priorytetów sieci sklepów Empik. Już pod koniec pierwszej dekady obecnego wieku w sieci funkcjonowało blisko 100 punktów Empiku. Ta sieć sklepów zawsze ma coś atrakcyjnego dla swoich klientów, przez lata mogliśmy tu spotkać takie osobistości jak Sophia Loren, Jackie Collins czy Stanisław Lem. Swego czasu gdy pojawiała się nowa część książki sagi o Harrym Potterze by ją kupić ustawiały się wielogodzinne kolejki.

75 urodziny sklepów Empik – Empik.com i online

Dzisiaj Empik jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w Polsce, a jego klienci znajdą tu miliony produktów. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i na Empik.com znajdziemy praktycznie wszystko począwszy od artykułów spożywczych po przeróżne książki i czasopisma na grach i elektronice kończąc. Obecnie znajdziemy ok. 350 salonów sieci sklepów Empik, a Empik.com miesięcznie odwiedza blisko 10 milionów osób. Coraz bardziej popularna staje się aplikacja mobilna, a Empik premium posiada blisko 9 milionów użytkowników. Mają oni m. in. dostęp do różnych zniżek, promocji, a także darmowych dostaw zakupionych produktów.

75 urodziny sklepów Empik – przygotowane atrakcje

Empik ma wielkie plany związane ze swoim rozwojem, ale na razie skupia się na swoim jubileuszu. Z tej okazji wydał album dwupłytowy z 38 największymi przebojami ostatnich 75 lat, a wyboru piosenek dokonali sami klienci. Poza muzyką sklep przygotował specjalne edycje m. in. scrabble, dobble kultura czy quiz 75-lecia. Dodatkową atrakcją są nowe albumy bestsellerów literackich takich jak Portret Doriana Graya, Hobbit, Znachor czy Filary Ziemi.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o pijaństwie w młodzieżowej reprezentacji Polski

Warto także poczytać o blamażu Legii we Wrocławiu

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia