ATP Finals 2023

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ATP Finals 2023
ATP Finals 2023 - Foto: www.atptour.com

ATP Finals 2023 – oczywiście było o turnieju finałowym u pań WTA. To również musi być o turnieju u panów ATP. Ponieważ, są to doroczne turnieje w tenisie ziemnym z udziałem 8 tenisistów i 8 par deblowych. Z czołówki rankingu ATP Race zamykający sezon rozgrywek męskich, a także rozgrywek kobiecych.

Tegoroczny turniej panów odbywa się na halowych kortach twardych w Pala Alpitour w Turynie we Włoszech od 12 do 19 listopada 2023 r. Jest to impreza kończąca sezon dla najwyżej sklasyfikowanych graczy w grze pojedynczej i deblowej w 2023 r. Wszystkie mecze w ramach ATP Finals, będzie można oglądać na kanałach Polsat Sport, jak i na platformie Polsat Box Go.

Hubert Hurkacz do samego końca walczył o awans do tej imprezy, jednak chyba ostatecznie niestety nie weźmie udziału w tegorocznej edycji choć… Oczywiście Polak do Włoch pojechał w roli zawodnika rezerwowego. Gdyby więc którykolwiek z uczestników imprezy nabawił się kontuzji, wrocławianin zająłby jego miejsce.

ATP Finals 2023 – krótka historia

Turniej jest rozgrywany od 1970 roku. Obecnie turniej odbywa się w Turynie i (54 edycja gry pojedynczej / 49 edycja w deblu). Początkowo zawody gry pojedynczej i gry podwójnej rozgrywane były oddzielnie, w innych miejscach. Od 2003 roku singliści i debliści rywalizują w tym samym mieście.

Rekordzistami w liczbie wygranych zawodów tej rangi w grze pojedynczej są Roger Federer i Novak Doković, którzy triumfowali sześciokrotnie. I oczywiście w tym roku jak wygra Novak, to będzie miał najwięcej zwycięstw, bo 7 wygranych. A w grze deblowej tyle mają zwycięstw, ponieważ 7 razy wygrywała para reprezentanci Stanów Zjednoczonych Peter Fleming i także John McEnroe. I to była oczywiście dominacja kilkuletnia tych dwóch panów, bo te wszystkie 7 triumfów było z rzędu. I bez wątpienia jest najlepszy historyczny wyczyn w tym turnieju.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia