Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy

Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy

374

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy
Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy

Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy. Dzisiaj (16 listopada) na stadionie Lechii w Gdańsku o godzinie 16 ma ona rozegrać mecz z Ukrain. Jest to o tyle ciekawe, że mało kto słyszał w ogóle, że takie spotkanie ma się odbyć. W dodatku na stadionie poza zawodnikami i trenerami prawie nikogo nie będzie. Na obiekt pierwszoligowca nie zostaną wpuszczeni kibice, sponsorzy ani nawet dziennikarze. Wychodzi na to, że ten „spektakl” nie jest nikomu potrzebny. Nie tylko w sporcie, ale i w innych dziedzinach życia, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie inaczej jest w tym przypadku. Okazuje się bowiem, że Ukraińcom ten mecz kazała rozegrać UEFA. Powodem, dla którego tej organizacji tak bardzo zależy by to spotkanie się odbyło jest to, że każda drużyna, która jest członkiem UEFA musi co najmniej rozegrać 10 meczów w roku kalendarzowym żeby dotrzymać zbiorowych umów handlowych (transmisje, sponsorzy itp.)

Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy – dodatkowe spotkanie

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk, a Ukrainą nie jest nikomu potrzebne dlatego zapewne mało kto o nim słyszał. Według naszych sąsiadów europejska federacja ich zmusiła do rozegrania tego spotkania nad czym ubolewa ich bezradny szkoleniowiec Serhij Rebrow. W tym roku Ukraińcy mają na koncie rozegrane osiem spotkań, a do końca grudnia zaplanowany tylko mecz z Włochami w ramach eliminacji Euro 2024. Z tego też powodu wpadnięto na pomysł rozegrania tego meczu by Ukraina dopełniła wszelkich umów. Oczywiście głównym powodem rozegrania przez Ukraińców tak małej liczby meczów w tym roku jest trwająca wojna z Rosją w tym kraju. Co prawda podopieczni Rebrowa w marcu rozegrali sparing z rezerwami angielskiego Brentford, ale jak widać UEFA go nie uznaje.

Lechia Gdańsk reprezentacja Ukrainy – spotkanie „widmo”

Media u naszych sąsiadów mecz ten nazywają absurdem czy spotkaniem „widmo”, a samo spotkanie Ukraińcy chcą po prostu odbębnić. Jak już jednak wspomniałem, na ten mecz prawie nikt nie zostanie wpuszczony. Nie wiadomo do końca jak na ten fakt zareagują sponsorzy. Z tego meczu bowiem nie będzie nawet transmisji telewizyjnej w związku z czym nie będą mogli oni liczyć na żadne ekspozycje. We wcześniejszym czasie Ukraina odmówiła gry z Laosem. Warto także wspomnieć, że np. Azerbejdżan i Albania rozegrają w tym roku po dziewięć spotkań.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wulkanie Fagradalsfjall na Islandii

Warto także przypomnieć sobie jak Śląsk Wrocław podejmował Legię

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia