ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki

Spała to znana miejscowość uzdrowiskowa, letnia rezydencja przedwojennych prezydentów Polski ale też ANLAGE MITTE

374

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W trasie do ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała
W trasie do ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała

ANLAGE MITTE to okolice Spały i znana miejscowość uzdrowiskowa, letnia rezydencja przedwojennych prezydentów Polski, Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego. Wyprawa organizowana w dniach 24-26,11,2023 przez X-plore 4×4 pokaże jej historię związaną z okresem II wojny światowej. Wtedy to Spała stała się siedzibą niemieckiego Naczelnego Dowództwa na Wschodzie, w skrócie Oberost. W tym czasie okolice Spały zamieniono w olbrzymi plac budowy, a Niemcy nadali całemu przedsięwzięciu kryptonim Anlage Mitte.

Pokazane zostaną miejsca, które w planach Hitlera miały odegrać szczególną rolę i dowiecie się o ich historii. Żeby jednak podróż nie wydała się zbyt monotonna pokażemy Na trasie będzie też kilka innych, ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Wyjazd jest wyprawą off-roadową dlatego poprowadzi ścieżkami, drogami leśnymi i polnymi, w okolicach Zalewu Sulejowskiego. Przygotowana trasa jest łatwa i przyjemna dlatego też zapraszamy całe rodziny które stawiają na radość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Cel wyprawy tunel ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała
Cel wyprawy ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała

ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki – INFORMACJE DODATKOWE

Spotykanie w piątek wieczorem w hotelu nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego. W sobotę start o godzinie 9:00 w kierunku Spały, w jej okolicach zwiedzimy pierwszą z dwóch budowli, wybudowaną przez Niemców pod kryptonimem Anlage Mitte. Po drodze zaplanowano odwiedzenie kilku ciekawych miejsc, a około godziny 13.00 przerwę na ognisko i kiełbaski. Powrót do hotelu planowany jest około godziny 17:30, gdzie będzie czekała obiadokolacja. Wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego.

W niedzielę zwiedzane będą nietypowe groty, a następnie poszukamy drugiej tajemniczej budowli zbudowanej przez nazistów. Wyprawę zakończymy w Spale.

Wnętrze tunelu ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała
ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE – ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu napędem 4×4 na oponach AT. Nie przewidziano topienia aut jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagane od Uczestników jest posiadanie sprawnego radia CB.

W ciągu dwóch dni do przejechania będzie około 160 kilometrów. Trasa ma charakter turystyczny, ale przy zmianie warunków atmosferycznych jej stopień trudności może ulec zmianie.

Na wyprawę należy zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości, poza tym jedzenie i picie na drogę, aby móc się skupić na „pięknych okolicznościach przyrody”.

Koniecznie zabierzcie ze sobą latarki!

Tajemnicze jaskinie ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała
Tajemnicze jaskinie ANLAGE MITTE 24-26.11.2023 Tomaszów Mazowiecki, Spała

KOSZTY UCZESTNICTWA

Koszt uczestnictwa wynosi 590,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Opłata nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia
 • biletów wstępu do grot oraz muzeum w Konewce

Koszty zakwaterowania i wyżywienia wynoszą 390,00 złotych* od osoby, dzieci do lat 12 340,00 złotych*, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Opłata obejmuje:

 • 2 noclegi
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano
 • sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego

* w związku z inflacją cena może ulec zmianie, co nie dotyczy osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny.

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej wyprawie kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl

Warto przeczytać 14 Rajd Pojazdów Zabytkowych Śladami Rezydencji Ziemiańskich 25.09.2022 oraz Krótka Historia Przedwojennej Polskiej Motoryzacji

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia