Barbara Nowacka nowa ministra edukacji

Barbara Nowacka chce wszystkim zrobić dobrze. Podwyżki od 1 stycznia nie dadzą rady wpłynąć do kieszeni nauczycieli, wolne od prac domowych, odchudzony program, współpraca z Episkopatem

353

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Barbara Nowacka nowa ministra edukacji i Zmniejszenie liczby godzin religii
Zamach na polskie szkolnictwo Barbara Nowacka nowa ministra edukacji i Zmniejszenie liczby godzin religii

Barbara Nowacka jest polską polityką, działaczką feministyczną, jest znana ze swoich liberalnych poglądów i zaangażowania w sprawy społeczne. Jest zwolenniczką równouprawnienia kobiet i mężczyzn, praw człowieka i praw obywatelskich. Od 13 grudnia 2023 r. została powołana na nową ministrę edukacji. Barbara Nowacka przedstawiła na konferencji prasowej plany resortu na najbliższy czas. Jej priorytetami jako ministerstwo edukacji i nauki są m. in. poprawa jakości edukacji, która obejmuje edukację dla wszystkich, a także promowanie wykluczeń w szkołach.

Nowa ministra Barbara Nowacka chce wszystkim zrobić dobrze

Na pierwszej konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji padło kilka deklaracji. Wygląda na to że, nowa ministra chce zrobić wszystkim dobrze. Zgodnie z obietnicami przedwyborczymi zadeklarowała, że planowane są podwyżki dla nauczycieli o 30 proc., również tych w przedszkolach. „Podwyżki będą od 1 stycznia, natomiast one 1 stycznia nie dadzą rady wpłynąć do kieszeni nauczycieli. Ponieważ będzie budżet uchwalony z pewnym opóźnieniem, czyli gdzieś tam luty, tak zakładamy, ale oczywiście będzie to z wyrównaniem„. Nowa ekipa będzie się uważnie przyglądać programom nauczania, które „wymagają odchudzenia”, a także kwestią prac domowych. 

Nowacka zaapelowała do wszystkich nauczycielek i nauczycieli, głównie szkół podstawowych, „żeby w tym roku, na zbliżające się święta (Bożego Narodzenia) dali dzieciakom wolne od prac domowych„. W kolejnych zdaniach mogliśmy usłyszeć. „Myślę, że to dobry początek, dobry start i dobry oddech. A my zajmiemy się tym, żeby program nauczania był tak odchudzony, by bez nadmiernej ilości prac domowych, było po prostu wszystkim w szkole dobrze„.

Jeżeli chodzi o pozostawienie lekcji religii w szkole tu nowa ministra mogła zaszokować. Przez wiele lat środowiska lewicowe i lewackie żądały wyrzucenia religii. Czy Lekcje religii pozostaną w szkołach wskazała, że „nie wyobraża sobie bez kontaktu z episkopatem dokonywania zmian”. Skąd taka zmiana u nowej ministry, a może to tylko kamuflaż. Chyba że, wkroczenie do Ministerstwa Edukacji zmieniło sposób myślenia.

Podsumowując

Nowa ministra edukacji Barbara Nowacka złożyła wiele deklaracji i obietnic. Po owocach ją poznamy. A jak na razie nie wiadomo, czy to przejaw otwartości, czy strategii politycznej.

Co godzinę przedstawiamy bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż. Radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

Piszemy o wszystkim Norma Euro 6d i protesty przeciwko SCT (Strefa Czystego Transportu) w Warszawie

Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym dziale. Imprezy motoryzacyjne Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia