Sławomir Zieliński dyrektorem biura programowego TVP

Sławomir Zieliński dyrektorem biura programowego TVP; w stanie wojennym prowadził "Dziennik Telewizyjny" Telewizji Polskiej, później Teleexpress

319

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sławomir Zieliński dyrektorem biura programowego TVP
Sławomir Zieliński dyrektorem biura programowego TVP

Sławomir Zieliński, który w stanie wojennym prowadził „Dziennik Telewizyjny”, został nowym dyrektorem biura programowego TVP. Zieliński jest również pamiętany z prowadzenia „Teleexpressu” i zaangażowania w kampanię prezydencką Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku.

Wśród jego obecnych zadań znajdzie się m.in. zarządzanie ofertą programową TVP1, TVP2, TVP Rozrywka i TVP Seriale.

Sławomir Zieliński swoją karierę dziennikarską zaczynał w latach 80. W latach 1980-1982 był dziennikarzem w Naczelnej Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży Polskiego Radia. W 1982 roku został zastępcą redaktora naczelnego spacyfikowanego przez Jaruzelskiego Programu III Polskiego Radia, którym był przez siedem lat. Koordynował także prace nad „Wiadomościami”.

W przeszłości Zieliński był członkiem PZPR i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Pracował w Radiokomitecie.

Kwalifikacje zdobyte w stanie wojennym czynią go idealnym kandydatem do roli nadzorczej w TVP.

Sławomir Zieliński jest doświadczonym dziennikarzem z wieloletnią karierą w mediach publicznych. W stanie wojennym pracował w Polskim Radiu, gdzie był świadkiem represji władz komunistycznych. Te doświadczenia z pewnością ułatwią mu ocenę sytuacji w TVP i zapewnienie jej niezależności.

Sprowadzanie takich ludzi na kierownicze stanowiska w nowej telewizji publicznej zwiększy jej wiarygodność.

Zieliński jest jednym z pierwszych kandydatów związanych z Platformą Obywatelską, który objął kierownicze stanowisko w Telewizji Polskiej. Jego wybór może być postrzegany jako sygnał, że nowy rząd chce zapewnić telewizji publicznej niezależność i profesjonalizm. Kwalifikacje zdobyte w stanie wojennym czynią go idealnym kandydatem do roli nadzorczej w TVP. Zapewne sprowadzanie takich ludzi na kierownicze stanowiska w nowej telewizji publicznej zwiększy jej wiarygodność.

Na zakończenie zachęcam do przeczytania artykułu Napad stulecia 22 grudnia 1964

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, gdyż po to jesteśmy! 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia