Jak zaplanować urlop w 2024 r.?

Jak dobrze wykorzystać dni wolne w 2024 r., aby zaplanować urlop lub długi weekend?

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak zaplanować urlop w 2024 r.? Uśmiechnięta para z walizkami w recepcji hotelu.
Jak zaplanować urlop w 2024 r., aby cieszyć się długim wypoczynkiem?

Początek roku to dobry czas na podejmowanie decyzji i robienie planów na dalsze miesiące. Myślimy nie tylko o pracy i noworocznych postanowieniach, ale również wypoczynku. Zatem jak zaplanować urlop w 2024 r.?

Rok 2024 to dobry czas na wykorzystanie urlopu. Przypada w nim bowiem wiele dni ustawowo wolnych od pracy, dzięki czemu można wydłużyć sobie wypoczynek. Wolne dni blisko weekendów powodują, że biorąc niewielki urlop, łatwo da się wygospodarować sporo czasu na wakacje lub nawet wyjazd za granicę jeszcze poza sezonem. Warto pomyśleć o tym już teraz, aby dobrze wypełnić plan urlopowy lub zaplanować pracę firmy.

Dni wolne co roku są ściśle regulowane przez prawo. Część z nich to daty stałe, a inne są ruchome. W 2024 r. korzystny układ sprawia, że przy dobrym zaplanowaniu urlopu można liczyć nawet na kilkadziesiąt dni wypoczynku. Niektóre dni ustawowo wolne od pracy wypadają w Sobotę. Wówczas pracownik może odebrać dzień wolny w innym terminie. Zasada ta nie dotyczy Niedzieli.

Jak zaplanować urlop w 2024 r.? – ważne dni wolne od pracy

Jednym z najpopularniejszych długich weekendów w Polsce jest majówka. W 2024 r. wystarczy wziąć 3 dni urlopu, aby zyskać 9 dni wolnego. 1 Maja przypada bowiem w Środę, a 3 – w Piątek. W tym czasie można wybrać się na spacer po górach, zwiedzać zabytki lub po prostu odpocząć. Równie korzystnie przedstawia się Boże Ciało, które wypada 30 Maja – w Czwartek. Wystarczy zatem wziąć 1 dzień urlopu, aby cieszyć się 4-dniowym długim weekendem.

Podobnie sytuacja wygląda w wakacje – w Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten wypada 15 Sierpnia – w Czwartek. Zatem znowu 1 dzień urlopu daje 4-dniowy długi weekend.

Wszystkich Świętych, gdy wielu z nas odwiedza groby bliskich, wypada w Piątek – 1 Listopada. Mniej atrakcyjnie prezentuje się Święto Niepodległości, bo w Poniedziałek – 11 Listopada.

Święta Bożego Narodzenia i Sylwester

Gdy już wiemy, jak zaplanować urlop w 2024 r., sprawdźmy, jak przedstawiają się Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Tu sytuacja wygląda bardzo korzystnie, ponieważ Wigilia wypada we Wtorek – 24 Grudnia. Wolne od pracy są 1 i 2 dzień świąt, czyli Środa i Czwartek. Analogicznie, Sylwester przypada we Wtorek – 31 Grudnia. Wystarczy zatem wziąć 3 dni urlopu, aby cieszyć się wolnym od świąt aż do nowego roku.

Dni ustawowo wolne od pracy pomagają zatem naprawdę dobrze wykorzystać długie weekendy, a nawet krótkie wakacje. Planując urlop, warto wziąć pod uwagę również swoje osobiste preferencje. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, możesz wybrać się w góry, nad morze lub jezioro. Jeżeli wolisz spędzać czas w mieście, zdecyduj się na wycieczkę do innego miasta lub kraju. Pamiętaj, aby na urlop zaplanować odpowiednią ilość pieniędzy. Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia mogą być spore, dlatego warto zaoszczędzić wcześniej.

Chcesz sprawdzić, jak w 2024 r. zapewnić sobie dużo wolnego? 

Obejrzyj ten krótki film.

Przeczytaj, jak będzie wyglądał urlop wypoczynkowy w 2024 r

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia