Nowy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Witold Koss to nowy dyrektor generalny Lasów Państwowych, który został wybrany przez ministra klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę na wniosek premiera Donalda Tuska.

260

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Witold Koss, ceniony leśnik z zachodniopomorskiego, obejmuje kluczowe stanowisko Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych
Witold Koss, ceniony leśnik z zachodniopomorskiego, obejmuje kluczowe stanowisko Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

Witold Koss, doświadczony leśnik z zachodniopomorskiego, został mianowany nowym Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych. Decyzję o jego nominacji podjął minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, za aprobatą premiera Donalda Tuska. Koss, absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz doktor nauk leśnych. Wniesie ogromne doświadczenie i wiedzę na stanowisko, aby kierować jednym z największych zarządców leśnych w Polsce. Jego poprzednie doświadczenie jako dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, wskazuje na jego zdolność do efektywnego zarządzania zasobami leśnymi. Koss jest także uznawanym specjalistą, autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z obszaru leśnictwa, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Jego udział w Kolegium Lasów Państwowych, organie doradczym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, dodatkowo potwierdza jego zaangażowanie w rozwój lasów kraju.

Jako Dyrektor Generalny, Koss będzie nadzorował 17 regionalnych dyrekcji lasów państwowych. Zarządzając ponad 7,5 mln ha lasów, które są własnością Skarbu Państwa. Jednym z głównych zadań będzie implementacja nowej strategii leśnej na lata 2021-2030. Plan ten obejmuje zwiększenie udziału drzewostanów wielogatunkowych. Poprawę stanu zdrowotnego lasów, zwiększenie zasobów węgla organicznego w glebie i biomasy leśnej, rozwój infrastruktury leśnej i turystycznej, a także promocję edukacji leśnej i społecznej odpowiedzialności biznesu. Koss skupi się także na realizacji programu „Leśni Niezłomni” z okazji 100-lecia Lasów Państwowych w 2024 roku. Inicjatywa ta ma na celu uczczenie historii, tradycji i współczesności leśnictwa polskiego poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne.

Witold Koss kieruje Polskie lasy ku globalnym wyzwaniom.

Ponadto, nowy Dyrektor Generalny planuje kontynuować współpracę z partnerami zagranicznymi, takimi jak Komisja Europejska, FAO, UNDP, OIE, czy IUCN. Ta międzynarodowa współpraca ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy, a także realizację wspólnych projektów dotyczących leśnictwa i ochrony środowiska. Witold Koss staje na czele Lasów Państwowych w kluczowym momencie, gdzie skoncentrowane wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju leśnictwa mogą przynieść korzyści zarówno dla środowiska, jak i społeczeństwa. Jego bogate doświadczenie i wyraziste priorytety stanowią solidną podstawę do osiągnięcia tych ambitnych celów.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna w Polsce i na świecie, to zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia