MG Motor legendy ciąg dalszy Cz.2 – elektryczny MG4

Elektryczna tylnonapędówka ze sportowym pazurem.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MG Motor - w salonie wystawowym zaprezentowany jest elektryczny MG4. Całkowicie biały samochód posiada kilka czarnych, lśniących dodatków.

MG4 to nowy model samochodu elektrycznego marki MG, która należy do chińskiego koncernu SAIC Motor. Jest to pierwszy samochód MG oparty na nowej platformie MSP, która umożliwia zastosowanie różnych rozmiarów baterii i układów napędowych. MG Motor

Rzut oka na samochód made in MG Motor

Elektryczny MG4 to nowy model marki MG Motor, który ma futurystyczny i wyrazisty wygląd zewnętrzny. Samochód ma charakterystyczne reflektory LED, które tworzą skośnookie spojrzenie, oraz dwuskrzydłowy spojler zintegrowany z trzecim światłem stop. Nadwozie ma aerodynamiczny kształt, który podkreśla sportowy charakter auta. Auto przypomina nieco Toyotę CRH z tyłu i Lotusa z przodu. Samochód jest kompaktowy i ma podobne wymiary do VW Golfa lub Toyoty Corolli Hatchback. Elektryczny MG4 jest dostępny w kilku kolorach, takich jak biały, czarny, czerwony, niebieski i szary.

MG Motor - szary kokpit MG4, dwuramienna kierownica oraz dwa wyświetlacze LCD.
W kabinie dominuje szarość we wszelkich odcieniach.

Wnętrze MG4 jest proste, ale wyrafinowane, z minimalistycznym panelem sterowania, pływającą konsolą i kierownicą z podwójnymi ramionami. Wirtualny panel wskaźników 7″ oraz centralny dotykowy wyświetlacz multimedialny 10″ zapewniają łatwy dostęp do istotnych informacji i rozrywki. Samochód jest wyposażony w system MG iSMART, który łączy samochód, internet i użytkownika. Autem można sterować bez użycia rąk za pomocą zestawu głośnomówiącego. Za pomocą aplikacji mobilnej MG, można zlokalizować zaparkowany samochód lub najbliższy punkt ładowania.

Wersje

MG4 występuje w kilku wersjach wyposażenia, jest to wersja Standard, Comfort, Luxury, Luxury Long-Range oraz XPOWER. Każda z nich oferuje różne opcje kolorystyczne nadwozia oraz tapicerki, a także różne pojemności akumulatora, mocy i zasięgu. Wersja Standard ma akumulator o pojemności 51 kWh, moc 170 KM i zasięg do 350 km (WLTP). Comfort ma akumulator o pojemności 64 kWh, moc 204 KM i zasięg do 450 km (WLTP). Wersja Luxury ma ten sam akumulator i moc co Comfort, ale dodatkowo posiada pompę ciepła, ogrzewanie przednich foteli, kamerę 360° oraz nawigację w czasie rzeczywistym. Luxury Long-Range posiada akumulator o pojemności 77 kWh, moc 245 KM i zasięg do 520 km (WLTP). Wersja XPOWER ma akumulator o pojemności 64 kWh, napęd na wszystkie koła oraz moc 435 KM i zasięg do 385 km (WLTP). Jest to najmocniejsza i najszybsza wersja, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

Bezpieczeństwo od MG Motor

Na wyposażeniu MG4 znajdują się także zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak MG Pilot, który zawiera adaptacyjny tempomat, asystenta jazdy w korku, asystenta pasa ruchu, ostrzeganie o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu, wykrywanie martwego pola, ostrzeganie o ruchu poprzecznym za pojazdem i ostrzeganie o niebezpieczeństwie przy otwarciu drzwi. Samochód wyposażono również w najnowszy układ hamulcowy Continental oraz hamulce tarczowe na wszystkie koła, które skracają drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Po testach zderzeniowych Euro NCAP, MG4 otrzymał najwyższą możliwą ocenę, czyli pięć gwiazdek bezpieczeństwa.

MG4 Dane techniczne:

Długość

4287 mm

Szerokość bez lusterek

1836 mm

Szerokość całkowita

1836 mm

Wysokość

1504 mm

Rozstaw osi

2705 mm

Rozstaw kół przód

1550 mm

Rozstaw kół tył

1551 mm

Masa własna

1726 kg

Masa dopuszczalna całkowita

2113 kg

Bagażnik

363 L

Bagażnik – złożone siedzenia

1177 L

Moc silnika elektrycznego

150 kW / 204 KM

Moment obrotowy

250 Nm

Napęd

tył

Bateria, pojemność netto

61.7 kWh

Maksymalna moc ładowania DC

135 kW

Maksymalna moc ładowania AC

11 kW

Przyspieszenie 0-100 km/h

7.9 s

Prędkość maksymalna

160 km/h

Zasięg oficjalny (WLTP)

426 km

Zasięg w mieście

556 km

Zasięg przy 90 km/h

417 km

Zasięg przy 120 km/h

347 km

Ilość gwiazdek Euro NCAP

5

 

MG Motor - widok 10 calowego ekranu multimedialnego z wyświetloną mapą nawigacji.
10″ calowy wyświetlacz multimedialny, pomoże dotrzeć do celu.

Elektryczny MG4 oferuje niezwykłe doznania z jazdy. Dzięki elektrycznemu silnikowi synchronicznemu z magnesem trwałym (PMSM) o mocy od 125 kw do 320 kW (w zależności od wersji), przyspiesza od 0 do 100 km/h, zależnie od wersji w 7,7 do 3,8 sekundy. Napęd na tylne koła, idealny rozkład masy 50:50 zapewniają precyzyjne sterowanie, a pięć trybów jazdy do wyboru (standard, eko, sport, zima i tryb użytkownika) sprawiają, że samochód jest zwinny, stabilny a także dostosowany do różnych warunków na drodze.

W zależności od wybranej wersji, samochód może przejechać na jednym ładowaniu od 350 do 520 km (WLTP). Szybkie ładowanie prądem stałym o mocy do 144 kW umożliwia doładowanie akumulatora do 80% w zaledwie 26 minut, a ładowanie prądem zmiennym pozwala na pełne naładowanie akumulatora w ciągu nocy. Samochód ma także funkcję V2L, która pozwala na dwukierunkowe ładowanie i zasilanie innych urządzeń elektrycznych.

Ceny MG4 proponowane przez MG Motor

STANDARD (z baterią 51 kWh) Cena brutto: 125 200 zł

COMFORT (z baterią 64 kWh) Cena brutto: 141 900 zł

LUXURY (z baterią 64 kWh) Cena brutto: 150 600 zł

LUXURY LONG RANGE (z baterią 77 kWh) Cena brutto: 165 900 zł

XPOWER (z baterią 64 kWh) Cena brutto: 169 900 zł

Ciekawy materiał wideo: MG HECTOR FACTORY🚖2024: Production Morris Garages [MG] – Manufacturing process & Assembly line

Może cię również zainteresować: MG Motor legendy ciąg dalszy Cz.1

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia