Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego

Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego
Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego

Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego. Wczoraj 7 stycznia 2024 roku w wieku zaledwie 37 lat zmarł Mateusz Rutkowski. Wiele osób zapewne nie wie kim on jest, ale kibice Skoków narciarskich powinni go pamiętać. W czasach „Małyszomanii” czyli na początku XXI wieku Rutkowski zapowiadał się jako nie mniejszy talent niż „Orzeł z Wisły”. W 2004 roku Rutkowski zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów wyprzedzając m.in. Austriaka Thomasa Morgensterna. Podczas tych zawodów ustanowił rekord skoczni Bjørkelibakken 104,5 m. W międzyczasie Rutkowski stał się trzecim polskim sportowcem, który przekroczył barierę 200 metrów. Ostatecznie wielkiej kariery Rutkowski nie zrobił i zakończył karierę mając zaledwie 20 lat. W sumie w całej przygodzie ze skokami chłopak urodzony w Zakopanem zgromadził zaledwie 17 punktów. Skoczek z Zakopanem podobnie jak wielu innych jego kolegów i ogólnie sportowców „zadławił” się sławą i pieniędzmi przez co zniszczył sobie karierę.

Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego – zaprzepaszczona szansa

Jak to często bywa w przypadkach sławy i dużych pieniędzy w życiu Rutkowskiego pojawił się także alkohol. Był to początek jego dość krótkiej kariery. W 2005 roku Rutkowskiego złapano na „podwójnym gazie” przez co został natychmiast usunięty z reprezentacji Polski. Rutkowski wspominał, że „olali” go ludzie, dla których niegdyś był „gwiazdą”. Tak to już zazwyczaj jest na tym świecie, że jak jesteś „kimś” to wszyscy cię kochają, ale w gorszych chwilach zapominają, że istniejesz, zostają tylko nieliczni. Były skoczek próbuje, a raczej próbował zrzucić z siebie trochę winy. Jednak idol Mateusza Rutkowskiego Adam Małysz mówił, że Rutkowski sam zaprzepaścił swoją obiecującą karierę, nie wykorzystał ogromnej szansy. W ostatnim czasie Mateusz Rutkowski pracował jako kamieniarz, a także był w zarządzie firmy Rutkow-ski, którą prowadzi jego brat.

Śmierć Skoczka Mateusza Rutkowskiego – życie osobiste


Mateusz Rutkowski urodził się 28 kwietnia 1986 roku w Skrzypnem. Był synem Jana i Małgorzaty Rutkowskich. Miał starszego brata, Łukasza, który również był skoczkiem narciarskim. Rutkowski wychował się w rodzinie o tradycjach sportowych. Jego ojciec był skoczkiem narciarskim, a matka była biegaczką narciarską. Już od najmłodszych lat interesował się skokami narciarskimi. W 2002 roku Rutkowski rozpoczął treningi w klubie LKS Poroniec Poronin. Szybko dał się poznać jako jeden z najzdolniejszych polskich skoczków młodego pokolenia. W 2004 roku Rutkowski zadebiutował w Pucharze Świata. W swoim pierwszym konkursie, w Planicy, zajął 34. miejsce. Tego samego roku zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w Strynie. Był wówczas pierwszym reprezentantem Polski, który dokonał tego wyczynu. Po zakończeniu kariery Rutkowski zajął się szkoleniem młodych skoczków. Wspólnie z bratem Łukaszem założył klub sportowy Rutkow-Ski. Rutkowski był osobą o silnym charakterze. Był bardzo ambitny i dążący do sukcesu. Był też bardzo popularny wśród kibiców.

W 2024 roku Rutkowski zmarł w wieku 37 lat. Przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia.

Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń z życia Mateusza Rutkowskiego:

  • 1986: Urodził się 28 kwietnia w Skrzypnem
  • 2002: Rozpoczął treningi w klubie LKS Poroniec Poronin
  • 2004: Zadebiutował w Pucharze Świata
  • 2004: Zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w Strynie

Mateusz Rutkowski był jedną z największych nadziei polskich skoków narciarskich. Zmarł 7 stycznia w Skrzypnem, jego śmierć była wielką stratą dla polskiego sportu.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wspomnieniach o Leszku Piszu

Brak postów do wyświetlenia