Wspomnienia o Leszku Piszu

Wspomnienia o Leszku Piszu

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wspomnienia o Leszku Piszu
Wspomnienia o Leszku Piszu


Wspomnienia o Leszku Piszu. Leszek Pisz jest byłym polskim piłkarzem, który grał jako pomocnik. Urodził się 18 grudnia 1966 roku w Dębicy. Pisz rozpoczął swoją karierę w Wisłoce Dębica, z której jeszcze w tym samym roku trafił do Iglopolu Dębica. W 1986 roku przeszedł do Legii, z którą zdobył dwa mistrzostwa i cztery puchary Polski, a także dwa superpuchary kraju. Do tego chłopak z Dębicy dołożył jeszcze awans w 1991 roku do półfinału nieistniejącego już Pucharu Zdobywców Pucharów, a także do Ligi Mistrzów cztery lata później. Pisz był znany ze swoich umiejętności wykonywania rzutów wolnych. W swojej karierze zdobył ponad 50 bramek z tego stałego fragmentu, w tym wiele ważnych dla Legii. Mimo świetnych występów Pisz reprezentował Polskę zaledwie w 14 meczach, w których zdobył 1 bramkę. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Pisz osiadł w rodzinnej Dębicy zajmując się szkoleniem młodzieży.

Wspomnienia o Leszku Piszu – kariera piłkarska

Pisza uważa się za jednego z lepszych polskich piłkarzy wszechczasów. Jest bardzo dobrze wspominany przez kibiców Legii Warszawa, ale grał również w Wisłoce i Iglopolu Dębica, a także w Motorze Lublin i Śląsku Wrocław. Za granicą była gwiazda Legii zagrała tylko w Grecji, a tymi klubami były PAE PAOK, Paniliakos AO i AO Kawala. W tej ostatniej ekipie Pisz rozegrał 99 spotkań, w których strzelił łącznie 27 goli

Wspomnienia o Leszku Piszu – Legia Warszawa


Leszek Pisz grał w Legii Warszawa z małymi przerwami od 1986 do 1996 roku. W tym czasie zdobył dwa tytuły mistrza Polski (1994, 1995), cztery Puchary Polski (1989, 1990, 1994, 1995) oraz awansował do Ligi Mistrzów w 1995 roku. Do tego Leszek Pisz dołożył także półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów cztery lata wcześniej. „Generał” był jednym z kluczowych zawodników Legii w latach 90. XX wieku. Był znany ze swoich umiejętności technicznych, pressingu i rzutów wolnych. Był także bardzo inteligentnym piłkarzem, który potrafił czytać grę i znajdować wolnych kolegów z drużyny. Pisz był jednym z najbardziej lubianych piłkarzy w historii Legii. Jego charakterystyczny wąsik i sposób wykonywania rzutów wolnych stały się synonimem Legii.

  • W 1995 roku Pisz zdobył bramkę z rzutu wolnego w 74 minucie ustalając wynik na 3:1 dla „Wojskowych” w meczu z Rosenborgitm Trondheim w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Była to jedna z ważniejszych bramek w historii Legii.

Leszka Pisza uważa się za jednego z najlepszych piłkarzy w historii Legii Warszawa. Jego talent i umiejętności pomogły Legii zdobyć wiele trofeów i stać się jednym z najpopularniejszych klubów w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=Z_u9sgZMB4w – to link do krótkiego filmu z bramkami z rzutów wolnych Leszka Pisza

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o jubileuszu biznesmena Dariusza Mioduskiego

Brak postów do wyświetlenia