PolSKI Turniej receptą na kryzys naszych skoczków?

PolSKI Turniej - 12-21 stycznia 2024 - to twoja okazja na zobaczenie gigantów skoków narciarskich.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PolSKI Turniej
PolSKI Turniej


PolSKI Turniej to nowy turniej skoków narciarskich, który odbędzie się w Polsce w dniach 12-21 stycznia 2024 roku. Będzie to pierwszy taki turniej w historii Pucharu Świata. Tym czasem Stoch, Kubacki ponadto Żyła wydają się być bardzo daleko swojej zwyczajnej nawet formy. Czy PolSKI Turniej receptą na kryzys naszych skoczków.

PolSKI Turniej receptą na kryzys naszych skoczków.

W ostatnich latach trzej giganci Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła wynieśli polskie skoki na wyżyny. Stoch ma trzy tytuły mistrza olimpijskiego, Żyła siedem medali mistrzostw świata, zaledwie rok temu Kubacki był liderem Pucharu Świata.

Bywało, że rządzili na Turnieju Czterech Skoczni tak, jakby to były mistrzostwa Polski. Tej zimy kibice wciąż czekają na pierwszy awans Polaka do czołowej dziesiątki. A przecież odbyło się już 12 konkursów. Lider Stefan Kraft ma 909 pkt w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wszyscy polscy skoczkowie uciułali w sumie 307! W drużynowym Pucharze Narodów są na siódmej pozycji, ustępując Austrii, Niemcom, Słowenii, ponadto Norwegii, Japonii i Szwajcarii.

Czy to będzie ten moment?

W piątek Puchar Świata przenosi się do Polski. To na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle rozpocznie się PolSKI Turniej. Będzie się składał z dwóch konkursów w Wiśle, jednego w Szczyrku i ponadto dwóch w Zakopanem. Co istotne, prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa, a nie indywidualna. Turniej wyłoni najlepszą reprezentację, ponadto otrzyma ona 50 tys euro.

Thomas Thurnbichler po każdym konkursie mówi, że jego zawodnicy zrobili krok do przodu. Na przykład w Bischofshofen punktowało pięciu Polaków. Najlepszy był Aleksander Zniszczoł – 16. miejsce. Paweł Wąsek wylądował dwie pozycje niżej, tuż za nim był Kubacki. Stoch zajął 21. miejsce, ponadto Żyła – 29. Tyle że w klasyfikacji generalnej 72. TCS najlepsi byli najstarsi: Stoch (15.), ponadto – Żyła (17.). Wszystko to wyniki znacząco poniżej oczekiwań.

Czy polscy skoczkowie zaczną wychodzić z głębokiego dołka?

Czy kryzys formy kadry Thurnbichlera nie zniechęci fanów do przyjazdu na pierwszą edycję PolSKIego Turnieju? Adam Małysz zapewnia, że wszystkie bilety na zawody w Wiśle zostały sprzedane. Są wejściówki w Szczyrku, będzie je można kupić na miejscu, przy bramkach. W Zakopanem zostało 30 proc. biletów, ale Małysz radzi, żeby nie przyjeżdżać w Tatry z myślą, że kupi się je pod Wielką Krokwią. – Bywały już takie lata, że biletów zabrakło i ludzie odjeżdżali rozczarowani – mówi.

Tylko czas pokaże, czy PolSKI Turniej będzie przełomem dla polskich skoczków. Z jednej strony, to doskonała okazja do zaprezentowania się przed własną publicznością. Z drugiej, presja oczekiwania będzie ogromna. Jeśli Polacy zdołają poprawić swoją formę i zdobyć chociaż jedno podium, ponadto będzie to duży krok naprzód. A jeśli uda im się wygrać cały turniej, będzie to prawdziwy przełom

Program PolSKIego Turnieju

Wisła:
12 stycznia – kwalifikacje do konkursu ind. (18.30) 
13 stycznia – rywalizacja duetów (16)
14 stycznia – konkurs ind. (16)

Szczyrk:
16 stycznia – kwalifikacje (18)
17 stycznia – konkurs ind. (17.30)

Zakopane:
19 stycznia – kwalifikacje do konkursu ind. (18)
20 stycznia – konkurs drużynowy (16)
21 stycznia – konkurs ind. (16)

Transmisja w TVP 1, TVP Sport i Eurosporcie

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia