Legia wyjeżdża do Turcji

Legia wyjeżdża do Turcji

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legia wyjeżdża do Turcji 03
Legia wyjeżdża do Turcji 03


Legia wyjeżdża do Turcji. Legia Warszawa wyjechała na obóz przygotowawczy do Turcji 16 stycznia 2024 roku. Drużyna spędzi w Belek 14 dni gdzie będzie trenować i rozgrywać mecze sparingowe. W kadrze na obóz znalazło się 29 zawodników, w tym pięciu absolwentów Akademii Legii Warszawa + sztab szkoleniowy. Drużynę prowadzi oczywiście Kosta Runjaić, który będzie chciał jak najlepiej przygotować ją do walki o mistrzostwo Polski w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024.

Legia wyjeżdża do Turcji – szlifowanie formy

Podopieczni Niemca Kosty Runjaicia w Turcji będą szlifować formę do nadchodzącej rundy, a czeka ich niełatwe zadanie. Nadrzędnym celem jest dogonienie czołówki Ekstraklasy, w której prowadzi Śląsk Wrocław i odzyskanie mistrzostwa Polski. „Wojskowi” wciąż grają także w europejskich pucharach gdzie w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy czeka na nich norweskie FK Molde.

Legia wyjeżdża do Turcji – „wybrańcy”

Baza treningowa w Belek wybrano nieprzypadkowo ponieważ legioniści mają ją sprawdzoną i jeżdżą tam od lat. Jak już wspomniałem, w samolocie do Antalyi skąd autokarem piłkarze i sztab szkoleniowy udadzą się do oddalonego o 30 kilometrów Belek znalazło się 29 piłkarzy i sztab szkoleniowy. W gronie „wybrańców” znaleźli się m. in. mający mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem od początku swojego pobytu w Warszawie Bartosz Kapustka. Na obozie zobaczymy także kontuzjowanego w ostatnim czasie jednego z najlepszych piłkarzy od pewnego czasu Pawła Wszołka. Do legionistów dołączył także wypożyczony do końca obecnych rozgrywek pierwszy w historii warszawskiego zespołu Japończyk Ryoyu Morishita. Do nich dołączyli również młodzi Jakub Adkonis, Jakub Żewłakow, Wojciech Urbański, Jan Ziółkowski i Jakub Zieliński.

Legia wyjeżdża do Turcji – nieobecni

Z kolei na pokładzie zabrakło Lindsaya Rose”a, Patryka Sokołowskiego i Roberta Picha, którzy pożegnali się z łazienkowską. W samolocie zabrakło także Igora Strzałka i Makany Baku, których ostatnio wypożyczono, a także Ihora Charatina odesłanego do zespołu rezerw. Podopieczni Runjaicia podczas dwóch tygodni treningów rozegrają cztery sparingi. Przeciwnikami „Wojskowych” będą Ordabasy Szymkent (20 stycznia), Rapid Wiedeń (25 stycznia), Budocnost Podgorica i Dynamo Kijów (oba 29 stycznia).

Legia wyjeżdża do Turcji – kadra Legii Warszawa

Zawodnicy Legii Warszawa, którzy znaleźli się w składzie drużyny na obóz w Turcji:

Bramkarze: Dominik Hładun, Gabriel Kobylak, Cezary Miszta, Kacper Tobiasz, Jakub Zieliński

Obrońcy: Marco Burch, Artur Jędrzejczyk, Steve Kapuadi, Radovan Pankov, Yuri Ribeiro, Jan Ziółkowski

Pomocnicy: Jakub Adkonis, Rafał Augustyniak, Jurgen Celhaka, Gil Dias, Juergen Elitim, Josue, Bartosz Kapustka, Patryk Kun, Ryoyo Morishita, Filip Rejczyk, Wojciech Urbański, Paweł Wszołek, Jakub Żewłakow

Napastnicy: Marc Gual, Blaz Kramer, Ernest Muci, Tomas Pekhart, Maciej Rosołek

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o finalizacji transferu Cyrila Ngonge

Warto również poczytać o decydującym spotkaniu z FC Midtjylland

Brak postów do wyświetlenia