Finalizacja transferu Cyrila Ngonge

Finalizacja transferu Cyrila Ngonge

165

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Finalizacja transferu Cyrila Ngonge
Finalizacja transferu Cyrila Ngonge

Finalizacja transferu Cyrila Ngonge. Transfer Cyrila Ngonge do Napoli z włoskiego Hellas Verona jest na ostatniej prostej. Włosi mają zapłacić za 23-letniego skrzydłowego Hellasu Werona 18 milionów euro plus bonusy. Ngonge z mistrzami Włoch prawdopodobnie podpisze pięcioletni kontrakt. Ngonge urodził się w Belgii, ale ma kongijskie korzenie. Rozpoczął swoją karierę w Anderlechcie, a następnie grał w Club Brugge i Royale Union Saint-Gilloise. W sezonie 2022/23 przeniósł się do Hellasu Werona, a w obecnych rozgrywkach w 19 meczach Serie A strzelił 6 goli. Ngonge jest szybkim i atletycznym skrzydłowym, który potrafi stworzyć zagrożenie zarówno przed bramką, jak i za plecami obrońców. Jest również dobrym dryblerem i ma dobry przegląd pola.

Finalizacja transferu Cyrila Ngonge – ocena Cyrila Ngonge

Transfer Ngonge do Napoli jest wzmocnieniem dla drużyny Luciano Spallettiego. Mistrzowie Włoch w tym sezonie nie przypominają rewelacyjnie funkcjonującej maszyny z poprzednich rozgrywek i zajmują dopiero 8 miejsce w tabeli Serie A z 31 „oczkami” na koncie. Ngonge, a także Hamed Traore z angielskiego Bournemouth, który także ma niebawem zasilić włoską ekipę mają pomóc drużynie w poprawie wyników i walce o Ligę Mistrzów.

Finalizacja transferu Cyrila Ngonge – SSC Napoli


Società Sportiva Calcio Napoli, zwykle w skrócie SSC Napoli lub po prostu Napoli, to włoski profesjonalny klub piłkarski z siedzibą w Neapolu w Kampanii. Założony w 1926 roku, obecnie gra w Serie A, najwyższej klasie włoskiej piłki nożnej. Napoli to jeden z klubów odnoszących największe sukcesy w południowych Włoszech, który zdobył dwa tytuły mistrza Serie A, sześć tytułów Coppa Italia, dwa Puchary UEFA i jeden Superpuchar UEFA. Siedzibą klubu jest Stadio Diego Armando Maradona, który znajduje się w dzielnicy Fuorigrotta w Neapolu. Pierwotnie stadion nosił nazwę Stadio San Paolo, ale w 2020 roku zmieniono nazwę po śmierci najsłynniejszego zawodnika klubu, Diego Maradony. Stadion może pomieścić 55 000 widzów. Najbardziej udany okres Napoli przypadał na lata 80. i początek 90. ​​pod okiem menadżera Diego Maradony. W tym okresie klub zdobył dwa tytuły Serie A, pięć tytułów Coppa Italia i jeden Puchar UEFA.

Finalizacja transferu Cyrila Ngonge – SSC Napoli

Napoli dotarło także do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1989 roku, ale przegrało z VfB Stuttgart. W ostatnich latach Napoli regularnie plasowało się w górnej połowie tabeli Serie A. Od 2013 roku trzykrotnie plasowali się w pierwszej trójce, a w 2019 roku dotarli do półfinału Ligi Europejskiej UEFA. Napoli to jeden z najpopularniejszych klubów we Włoszech i ma rzeszę oddanych fanów. Kibice klubu są znani jako „Ultras” i są znani ze swojego głośnego wsparcia. SSC Napoli to historyczny i odnoszący sukcesy klub z rzeszą pełnych pasji fanów. Klub pragnie kontynuować swoje niedawne sukcesy i walczyć o ważne trofea w nadchodzących latach.

Oto kilka komentarzy na temat transferu Ngonge do Napoli:

  • Luciano Spalletti, trener Napoli: „Cyril to bardzo utalentowany piłkarz, który może wnieść wiele do naszej drużyny. Jest szybki, silny i ma dobry przegląd pola. Wierzę, że może nam pomóc w walce o Ligę Mistrzów.”
  • Aurelio De Laurentiis, prezes Napoli: „Cyril to kolejny młody i utalentowany piłkarz, którego mam nadzieje uda nam się pozyskać. Jesteśmy przekonani, że ma przed sobą świetlaną przyszłość i że będzie ważną częścią naszej drużyny.”

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o popołudniowym spotkaniu członków PIS-u

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia