Poczta Polska dostarczy technologie wspomagające dla osób z niepełnosprawnościami

Poczta Polska i technologie wspomagające.

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poczta Polska i technologie wspomagające.
Poczta Polska dostarczy technologie wspomagające dla osób z niepełnosprawnościami

Poczta Polska podpisała umowę z RARS na obsługę PEFRON

Poczta Polska będzie odpowiedzialna za transport sprzętu specjalistycznego z centralnej wypożyczalni Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PEFRON). Umowę z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych (RARS) podpisała po wygraniu przetargu.

Wypożyczalnia PEFRON oferuje szeroki wybór sprzętu

W centralnej wypożyczalni technologii wspomagających PEFRON znajduje się obecnie 14 tys. różnego rodzaju sprzętów. Są to m.in. wózki i skutery dla osób niepełnosprawnych ruchowo, urządzenia brajlowskie, narzędzia do komunikacji AAC, koncentratory tlenu, łóżka rehabilitacyjne, powiększalniki, aparaty słuchowe. Sprzęt jest dostępny dla osób, które spełniają warunki formalne, takie jak ważne orzeczenie o niepełnosprawności, złożenie wniosku i wniesienie kaucji zwrotnej.

Poczta Polska zapewni sprawny i bezpieczny transport sprzętu

Sprzęt, dobrany do potrzeb użytkownika, będzie wysyłany przez RARS. Za przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek (kurierskich, paletowych i ponadgabarytowych) będzie odpowiedzialna Poczta Polska. Poczta Polska ma duże doświadczenie w obsłudze tego typu zadań, ponieważ współpracuje z RARS od 2020 roku w ramach programu “Tarcza antykryzysowa”. Poczta Polska wspiera także osoby z niepełnosprawnościami poprzez zatrudnianie ich w swojej spółce. Obecnie pracuje tam 1846 osób z niepełnosprawnościami, co stanowi 2,9% ogółu pracowników.

 

 

 

Zobacz także: Jaka jest prawda o ZUS? co nas czeka?

Ciekawe wideo: Poczta Polska zamierza zatrudniać ON # 9 | www.zeronapfron.pl

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia