Spór Dudy z Tuskiem

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spór Dudy z Tuskiem
Spór Dudy z Tuskiem

Spór Dudy z Tuskiem. Od zmiany władzy w Polsce obserwujemy nieustanną wojnę pomiędzy obecnie rządzącymi, Prawem I Sprawiedliwością, a także prezydentem Andrzejem Dudą. O ile partia Jarosława Kaczyńskiego może tylko krytykować działania rządzących ponieważ nie ma żadnych instrumentów by wpływać na ich decyzje to z prezydentem jest inaczej. Zarówno partia Tuska jak i Andrzej Duda mają realny wpływ na decyzje podejmowane w naszym kraju. W wielu z tych decyzji się nie zgadzają. Obaj panowie lekko mówiąc za sobą nie przepadają. Większość ustaw ustanawianych przez Tuska lub jego kolegów i koleżanek Duda wetuje argumentując to, że się z nią nie zgadza. Najlepszym przykładem tego sporu była niedawna ustawa o przekazaniu pieniędzy na TVP, którą Duda zawetował. W związku z różnicą zdań prezydenta i premiera w wielu sprawach znaczna część osób w naszym kraju zastanawia się czy to nie wpływa na bezpieczeństwo Polski.

Spór Dudy z Tuskiem – badanie Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska przeprowadziła badanie wśród Polek i Polaków co sądzą o tej sprawie. Z badania wyszło, że 75,2 procent osób biorących udział w badaniu czyli ponad 3/4 uważa, że trudne relacje rządzących źle wpływają na nasze bezpieczeństwo w obliczu napaści Rosji na Ukrainę. Jedyna różnica polega na tym, że 30,3 procent ludzi z tych 75,2 twierdzi, że „raczej pogarsza”, a 44,9 procent uważa, że „zdecydowanie pogarsza”. 4,3 procent ankietowanych nie ma zdania na ten temat, a znaleźli się i tacy (0,4), którzy twierdzą, że spór polityków poprawia nasze bezpieczeństwo.

Spór Dudy z Tuskiem – Donald Tusk


Donald Tusk to polski polityk i historyk, pełniący funkcję Premiera RP od 2023 r. Wcześniej pełnił funkcję Premiera w latach 2007–2014, a Przewodniczącego Rady Europejskiej w latach 2014–2019. Tusk jest członkiem Platformy Obywatelskiej (PO) i uważa się go za polityka centrowego. Jest zdecydowanym zwolennikiem integracji europejskiej i krytycznie odnosi się do polityki polskiego rządu w ostatnich latach. Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Studiował historię na Uniwersytecie Gdańskim, a w latach 80. związał się z Solidarnością. Po upadku komunizmu w Polsce Tusk zajął się polityką i w 1991 roku wybrano go do Sejmu.

Spór Dudy z Tuskiem – Andrzej Duda

Andrzej Duda to polski polityk, który od 2015 r. pełni funkcję 13. Prezydenta RP. Należy do partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) i uważany jest za polityka konserwatywnego. Duda jest zdecydowanym zwolennikiem suwerenności Polski i krytycznie odnosi się do ingerencji Unii Europejskiej w polskie sprawy. Duda urodził się 16 maja 1972 r. w Krakowie, w Polsce. Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a zanim zajął się polityką, pracował jako prawnik. W 2005 roku został wybrany na posła do Sejmu, a do 2015 roku był posłem. Duda kandydował na Prezydenta RP w 2015 roku, pokonując urzędującego Bronisława Komorowskiego, a w 2020 r. uzyskał reelekcje.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tym jak grają najmocniejsze ligi świata

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia