Stefan Kraft wygrał w Zakopanem

W ten sposób zaliczył swoje 109. podium Pucharu Świata w karierze.

298

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stefan Kraft - zbliżenie na twarz uśmiechniętego skoczka narciarskiego po zwycięstwie odniesionym w Zakopanem. Na głowie różowo-kremowy kask.
Wszystko stało się jasne.

Stefan Kraft to nazwisko, które od lat budzi respekt i podziw wśród fanów skoków narciarskich. Austriak, który w niedzielę triumfował w Zakopanem, pobił rekord wszech czasów pod względem liczby podium w Pucharze Świata. To już 109. raz, kiedy stanął na jednym z trzech stopni podium. Stefan Kraft

Droga Stefana Krafta

Wszystko zaczęło się ponad 11 lat temu, 6 stycznia 2013 roku, kiedy Stefan Kraft po raz pierwszy znalazł się w czołowej dziesiątce konkursu Pucharu Świata. Nie była to jednak byle jaka dziesiątka. Było to podium, a dokładniej drugie miejsce, na którym uplasował się tuż za swoim rodakiem Gregorem Schlierenzauerem. Co więcej, Kraft dokonał tego przed własną publicznością, w Bischofshofen, podczas ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Był to początek wielkiej kariery, która trwa do dziś.

Od tamtego dnia Stefan Kraft regularnie pojawia się na podium Pucharu Świata, a także zdobywa medale na mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich. W swoim dorobku ma dwa złote i dwa srebrne krążki MŚ, a także srebro i brąz IO. Jest także dwukrotnym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni (2015 i 2017) i trzykrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ (2017, 2020 i 2021).

W tym sezonie Kraft jest w znakomitej formie. Wygrał już sześć konkursów Pucharu Świata, w tym dwa ostatnie w Zakopanem. Jest liderem klasyfikacji generalnej, z przewagą ponad 200 punktów nad drugim Ryoyu Kobayashim. Zajął także trzecie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, a wraz z kolegami z reprezentacji triumfował w PolSKIem Turnieju. Jest bez wątpienia najlepszym skoczkiem na świecie.

Przyszłość Stefana Krafta

Kraft ma 30 lat, co w skokach narciarskich nie jest jeszcze wiekiem emerytalnym. Może więc spodziewać się jeszcze wielu sukcesów i rekordów. W tym sezonie ma szansę na obronę Kryształowej Kuli, a także na zdobycie kolejnych medali na mistrzostwach świata w Oberstdorfie.

Kraft nie ukrywa, że jego marzeniem jest także pobicie rekordu świata w długości skoku, który obecnie należy do Norwega Andersa Fannemela i wynosi 251,5 metra. Kraft ma na swoim koncie skok na 250 metrów, który oddał w 2017 roku w Vikersund. Może więc liczyć na to, że kiedyś uda mu się przebić tę granicę i zapisać się w historii jako pierwszy skoczek, który przekroczył 252 metry.

Stefan Kraft to skoczek kompletny, który potrafi dostosować się do różnych warunków i skakać na wysokim poziomie na każdej skoczni. Znany jest z doskonałej techniki, zwłaszcza w fazie lotu i lądowania. Potrafi także radzić sobie z presją i pokonywać rywali w kluczowych momentach. Nie bez znaczenia jest też jego doświadczenie i stałość, które pozwalają mu utrzymywać wysoką formę przez cały sezon.

Stefan cieszy się sympatią i szacunkiem zarówno wśród kibiców, jak i konkurentów. Jest uśmiechnięty, skromny i fair play. Nie unika kontaktu z mediami i fanami, a także chwali rywali za ich osiągnięcia. Niewątpliwie jest wzorem dla młodych skoczków, chcących iść w jego ślady.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia