Dziś Wilczy Księżyc

Dziś Wilczy Księżyc

153

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziś Wilczy Księżyc
Dziś Wilczy Księżyc

Dziś Wilczy Księżyc. Wilczy Księżyc to pierwsza pełnia Księżyca w roku. W 2024 roku pełnia księżyca wypada właśnie dzisiaj w środę 24 stycznia, a zacznie się dokładnie o godzinie 18-54. Nazwa Wilczy Księżyc wywodzi się od wierzeń rdzennych Amerykanów, którzy zauważyli, że w tym czasie wilki wyją częściej niż zwykle. Zimowe warunki, zwłaszcza głęboki śnieg, sprawiały, że łatwiej było usłyszeć wycie wilków. W kulturze popularnej zjawisko to jest często kojarzone z tajemniczością, magią i mocą. Jest to czas, w którym ludzie mogą doświadczyć głębokich przemian i odkryć swoją wewnętrzną siłę. W czasie pełni wielu ludziom śnią się dziwne rzeczy jak i koszmary, nie wiadomo jednak dlaczego tak się dzieje.

Dziś Wilczy Księżyc

Oczywiście każdy odczuwa energię Wilczego Księżyca w inny sposób. Niektórzy ludzie mogą odczuwać ją jako czas intensywnych emocji, takich jak strach, złość lub niepokój. Jeśli doświadczasz takich emocji, ważne jest, aby znaleźć zdrowe sposoby na ich wyrażenie. W astrologii zjawisko ma związek z żywiołem ognia i znakiem zodiaku Barana. Jest to czas, w którym ludzie mogą poczuć się bardziej dynamiczni, energiczni i pewni siebie.

Poniżej przedstawiam państwu kilka wskazówek jak wykorzystać energię Wilczego Księżyca:

  • Zaangażuj się w działania twórcze. Wilczy Księżyc to dobry czas na rozpoczęcie nowych projektów, pisanie, malowanie, tworzenie muzyki lub innych form sztuki.
  • Pracuj nad swoimi celami. Pełnia naszego naturalnego satelity to czas, w którym możesz poczuć się bardziej zmotywowany i zdecydowany.
  • Bądź odważny. Wilczy Księżyc to czas, w którym możesz podjąć ryzyko i wyjść ze swojej strefy komfortu.

Dziś Wilczy Księżyc – definicja pełni księżyca


Pełnia Księżyca to faza Księżyca, podczas której tarcza Księżyca jest w pełni oświetlona przez światło słoneczne. Zjawisko pełni Księżyca występuje średnio co 29,5 dnia. Pełnia Księżyca jest widoczna w całej Polsce. Aby ją obserwować, należy wybrać miejsce z dala od sztucznego oświetlenia. Najlepszym czasem na obserwację pełni Księżyca jest noc, kiedy Księżyc jest wysoko na niebie. Pełnia Księżyca ma wpływ na przyrodę. W tym czasie morze jest bardziej wzburzone, a zwierzęta są bardziej aktywne. Pełnia Księżyca może również wpływać na nastrój i zachowanie ludzi. Niektórzy ludzie mogą odczuwać większe pobudzenie lub senność, podczas gdy inni mogą odczuwać większą wrażliwość lub intuicję. W astrologii pełnia Księżyca ma związek z żywiołem wody i znakiem zodiaku Raka. Jest to czas, w którym ludzie mogą poczuć się bardziej emocjonalni, wrażliwi i intuicyjni.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tragicznym pożarze pod Radomiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia