Sabalenka pokonuje Coco Gauff

Sabalenka pokonuje Coco Gauff

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sabalenka pokonuje Coco Gauff
Sabalenka pokonuje Coco Gauff


Sabalenka pokonuje Coco Gauff. Aryna Sabalenka pokonała Coco Gauff 7:6, 6:4 w półfinale Australian Open 2024. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek w turniejach wielkoszlemowych. Wcześniej w finale US Open 2023 po trzech setach zwyciężyła Gauff. Niedawno zakończony mecz w Melbourne był bardzo wyrównany, ale Sabalenka okazała się lepszą zawodniczką. Białorusinka miała większą siłę uderzenia, a także była bardziej skuteczna w defensywie. Coco Gauff, z kolei popełniła zbyt wiele błędów, które kosztowały ją zwycięstwo.

Sabalenka pokonuje Coco Gauff – przebieg spotkania

Pierwszy set był bardzo wyrównany, zawodniczki walczyły właściwie punkt za punkt. Ostatecznie jednak Sabalenka zdominowała the-break pierwszego seta i przełamała Gauff wygrywając go po ciężkim boju 7:6 W drugim secie Sabalenka podobnie jak w pierwszym miała ciężki orzech do zgryzienia, ale ostatecznie wygrała go 6:4 i to ona awansowała do finału Australian Open. W nim zmierzy się ze zwyciężczynią właśnie trwającego meczu Dajana Jastremska (Ukraina, WTA 93) – Qinwen Zheng (Chiny, WTA 15). Niezależnie od rezultatu drugiego półfinału to Aryna Sabalenka będzie faworytką do końcowego triumfu. Sabalenka jest pierwszą Białorusinką, która zagra w finale Australian Open w singlu kobiet. Coco Gauff starała się dotrzymaćkroku Białorusince, ale to było dzisiaj poza jej zasięgiem.

Sabalenka pokonuje Coco Gauff – analiza meczu

Arina Sabalenka grała bardzo dobrze w całym meczu. Miała większą siłę uderzenia niż Coco Gauff, a także była bardziej skuteczna w defensywie. Białorusinka dobrze serwowała i rzadko popełniała błędy. Coco Gauff również miała swoje momenty jednak popełniała zbyt wiele błędów, które kosztowały ją zwycięstwo. Wygrana Sabalenki jest dużym sukcesem dla białoruskiego tenisa. Białorusinka jest pierwszą zawodniczką z tego kraju, która zagra w finale Australian Open w singlu kobiet. Sabalenka ma dużą szansę na wygranie Australian Open

Sabalenka pokonuje Coco Gauff – Aryna Sabalenka

Arina Sabalenka, białoruska zawodowa tenisistka. Urodziła się 5 maja 1998 roku w Mińsku na Białorusi. Sabalenka to silna zawodniczka z mocnym serwisem i mocnymi uderzeniami po ziemi. Jest także bardzo dobrą sportsmenką i potrafi dobrze kryć kort.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Wilczym Księżycu

Brak postów do wyświetlenia