Wyrok śmierci w Kioto

Wyrok śmierci w Kioto

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wyrok śmierci w Kioto
Wyrok śmierci w Kioto


Wyrok śmierci w Kioto. W czwartek Sąd Najwyższy w Japonii wydał wyrok śmierci na 45-letniego mężczyznę o imieniu Shinji Aoba, który został oskarżony o podpalenie i zabójstwo 36 osób w Kioto w studiu animacji w Japonii w 2019 roku. Motywem Aoby, który miała być chęć zemsty za jego powieści, które rzekomo miało ukraść studio Kyoto Animation. Obywatel Japonii wszedł do studia 18 lipca 2019 roku i oblał benzyną pracowników, a następnie podpalił ich i całe studio. 36 osób zginęło w pożarze, a wiele zostało rannych. Aoba przyznał się do winy i wyraził skruchę. Jednak sąd uznał, że jego zbrodnia była „skrajnie okrutna” i „miała skrajnie zły wpływ społeczny”.

Wyrok śmierci w Kioto – wyroki śmierci w Japonii

Wyrok śmierci na Shinjiego Aobę jest kolejnym przykładem stosowania kary śmierci w Chinach. W 2019 roku w Japonii wykonano ponad 2000 wyroków śmierci, co stanowi największą liczbę od 2016 roku. Kara śmierci jest nadal legalna w Japonii, ale w ostatnich latach obserwuje się jej spadek. W 2010 roku wykonano ponad 10 000 wyroków śmierci. Obecnie kara śmierci w Japonii jest stosowana za szereg przestępstw, w tym zabójstwo, szpiegostwo, korupcję i terroryzm.

Wyrok śmierci w Kioto – Japonia

Kramer, Jacob; A Japanese Girl; Leeds Museums and Galleries; http://www.artuk.org/artworks/a-japanese-girl-38666


Japonia jest wyspiarskim krajem położonym na wschodnim wybrzeżu Azji. Składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu, a także z ponad 6800 mniejszych wysp i wysepek. Japonia graniczy z Rosją na północnym wschodzie, Koreą Północną i Koreą Południową na zachodzie, a także z Chinami i Tajwanem na południu. Japonia jest krajem o bogatej historii i kulturze. Jej historia sięga tysięcy lat, a kultura jest mieszanką wpływów chińskich, koreańskich i rodzimych japońskich. Japonia jest znana z wielu aspektów swojej kultury, w tym z tradycyjnych sztuk walki, takich jak karate i judo, z ceremoniału parzenia herbaty, z tradycyjnej muzyki i tańca, a także z anime i mangi.

Wyrok śmierci w Kioto – Japonia

Japonia jest również krajem o rozwiniętej gospodarce. Jest członkiem G7, grupy siedmiu największych gospodarek świata. Japonia jest także liderem w wielu sektorach przemysłu, w tym w produkcji samochodów, elektroniki, stali i maszyn. Japonia jest popularnym miejscem turystycznym. Oferuje odwiedzającym wiele atrakcji, w tym piękne krajobrazy, historyczne zabytki, a także nowoczesne miasta.

Geografia

Japonia jest krajem o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Na północy znajdują się góry, w tym najwyższy szczyt Japonii, Fudżi (3776 m n.p.m.). W centralnej części kraju znajdują się niziny, a na południu znajdują się wulkany i plaże. Japonia jest otoczona wodami Oceanu Spokojnego. Jej linia brzegowa jest bardzo dobrze rozwinięta, a wybrzeże jest pełne zatok, półwyspów i wysp.

Klimat

Japonia ma klimat umiarkowany. Zimy są łagodne na południu i chłodne na północy. Lato jest ciepłe i wilgotne w całym kraju.

Populacja

Japonia ma populację około 125 milionów osób. Jest to jeden z najgęściej zaludnionych krajów świata.

Religia

Większość Japończyków jest buddystami lub shintoistami. Buddyzm jest największą religią w Japonii, a shintoizm jest religią rodzimą.

Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Japonii należą:

  • Tokio, stolica Japonii, z wieloma zabytkami i nowoczesnymi atrakcjami
  • Kioto, dawna stolica Japonii, z bogatą historią i kulturą
  • Fuji, najwyższy szczyt Japonii
  • Hakone, region słynący z gorących źródeł i pięknych widoków
  • Osaka, drugie co do wielkości miasto Japonii, z żywą kulturą i kuchnią

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tym jak Sabalenka pokonuje Coco Gauff

Brak postów do wyświetlenia