Dziewczynka potrącona w Bielawie

Dziewczynka potrącona w Bielawie

206

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziewczynka potrącona w Bielawie
Dziewczynka potrącona w Bielawie


Dziewczynka potrącona w Bielawie. Dzisiaj, w środę 31 stycznia 2024 roku około godziny 8 rano na parkingu przy szkole podstawowej numer 4 w Bielawie na Dolnym Śląsku doszło do wypadku drogowego. W wyniku tego zdarzenia przez samochód została potrącona 8-letnia dziewczynka. Do niefortunnego zdarzenia doszło na parkingu przy szkole podstawowej. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało ją prawdopodobnie do Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Dziewczynka szła do szkoły, kiedy została potrącona przez samochód osobowy marki Opel. W wyniku wypadku dziewczynka doznała poważnych obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala, jej stan jest ciężki. Samochodem kierowała 37-letnia kobieta, która jednak po przebadaniu alkomatem okazało się, że była trzeźwa.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku.

Oto szczegóły zdarzenia:

 • Do wypadku doszło około godziny 8 rano na parkingu przy szkole podstawowej numer 4 przy ulicy Waryńskiego w Bielawie.
 • 8-letnia dziewczynka szła do szkoły, kiedy potrącił ją samochód osobowy marki Opel.
 • W wyniku wypadku dziewczynka doznała poważnych obrażeń głowy i przewieziono ją do szpitala.
 • Stan dziewczynki jest ciężki.

Dziewczynka potrącona w Bielawie – bezpieczna droga do szkoły


Bezpieczna droga do szkoły to jeden z najważniejszych priorytetów dla rodziców i opiekunów dzieci. Każdego roku w Polsce dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku szkolnym. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się bezpiecznych zasad poruszania się po drodze.

Oto kilka wskazówek, jak zapewnić dzieciom bezpieczną drogę do szkoły:

 • Ucz dziecko podstawowych zasad ruchu drogowego. Poznaj z dzieckiem przepisy ruchu drogowego i zachęć je do przestrzegania ich. Pamiętaj, że dzieci nie zawsze mają pełną świadomość zagrożeń związanych z ruchem drogowym.
 • Pamiętaj o odblaskach. Odblaski to najskuteczniejszy sposób na to, aby kierowca zauważył dziecko na drodze. Namawiaj dziecko do noszenia odblasków w drodze do szkoły i ze szkoły.
 • Wybierz bezpieczną trasę. Jeśli to możliwe, wybierz trasę do szkoły, która przebiega przez strefę zamieszkania lub drogę o ograniczonym ruchu.
 • Ucz dziecko, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pamiętaj, że dziecko powinno przechodzić przez jezdnię tylko na przejściu dla pieszych. Przed wejściem na jezdnię dziecko powinno się upewnić, że nie nadjeżdża żaden pojazd.
 • Przewoź dziecko samochodem bezpiecznie. Pamiętaj, aby dziecko siedziało w foteliku bezpieczeństwa lub na poduszce podwyższającej. Nigdy nie przewoź dziecka na kolanach.

Oprócz powyższych wskazówek, warto również pamiętać o tym, aby:

 • Regularnie rozmawiać z dzieckiem o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
 • Przykładaj przykład i sam stosuj się do zasad ruchu drogowego.
 • Dowiedz się, jakie działania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone są w Twojej okolicy.

Wspólnymi siłami możemy zapewnić dzieciom bezpieczną drogę do szkoły.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o jutrzejszym finale Australian Open

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia