Muralem w nowotwór – wyjątkowa akcja w Gdyni

Konkursowa zwycięzczyni Aniela Kaleta chce w Gdyni nadać nadzieję pacjentom z nowotworem dzięki swojemu muralowi o wymiarach 15mx10m i motywie morskim

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Muralem w nowotwór
Muralem w nowotwór. Oto projekt który ma dopingować do walki z chorobą

Mural z motywami morskimi, na którym ławica okoni pożera skorupiaki, powstanie na jednej ze ścian Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Autorką projektu jest Aniela Kaleta, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez placówkę. Zatem muralem w nowotwór – wyjątkowa akcja w Gdyni.

Muralem w nowotwór – wyjątkowa akcja w Gdyni.

Mural ma symbolizować walkę z nowotworem. Okonie, które są drapieżnikami, symbolizują środki podejmowane w tej walce, takie jak leczenie onkologiczne. Skorupiaki natomiast symbolizują chorobę. Mural ma być źródłem nadziei dla pacjentów i ich bliskich. Ponadto ma im przypominać, że nowotwory można pokonać, a walka z chorobą jest możliwa.

Wykonanym z farb akrylowych, ponadto mających wymiary 15 metrów na 10 metrów muralem w nowotwór będą celować ze ściany budynku, który znajduje się przy wejściu do szpitala. Uroczyste odsłonięcie muralu planowane jest na wiosnę 2024 roku.

Mural jest inicjatywą, która może mieć pozytywny wpływ na pacjentów i ich bliskich. Jest to bowiem symboliczny przekaz, który może dodać im siły i motywacji w walce z chorobą.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Brak postów do wyświetlenia