Muralem w nowotwór – wyjątkowa akcja w Gdyni

Konkursowa zwycięzczyni Aniela Kaleta chce w Gdyni nadać nadzieję pacjentom z nowotworem dzięki swojemu muralowi o wymiarach 15mx10m i motywie morskim

154

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Muralem w nowotwór
Muralem w nowotwór. Oto projekt który ma dopingować do walki z chorobą

Mural z motywami morskimi, na którym ławica okoni pożera skorupiaki, powstanie na jednej ze ścian Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Autorką projektu jest Aniela Kaleta, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez placówkę. Zatem muralem w nowotwór – wyjątkowa akcja w Gdyni.

Muralem w nowotwór – wyjątkowa akcja w Gdyni.

Mural ma symbolizować walkę z nowotworem. Okonie, które są drapieżnikami, symbolizują środki podejmowane w tej walce, takie jak leczenie onkologiczne. Skorupiaki natomiast symbolizują chorobę. Mural ma być źródłem nadziei dla pacjentów i ich bliskich. Ponadto ma im przypominać, że nowotwory można pokonać, a walka z chorobą jest możliwa.

Wykonanym z farb akrylowych, ponadto mających wymiary 15 metrów na 10 metrów muralem w nowotwór będą celować ze ściany budynku, który znajduje się przy wejściu do szpitala. Uroczyste odsłonięcie muralu planowane jest na wiosnę 2024 roku.

Mural jest inicjatywą, która może mieć pozytywny wpływ na pacjentów i ich bliskich. Jest to bowiem symboliczny przekaz, który może dodać im siły i motywacji w walce z chorobą.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia