Wybory samorządowe, przepychanki w koalicji

Lewica i Trzecia Droga nie poprą Rafała Trzaskowskiego. Lewica Razem i Miasto Jest Nasze ogłosiły pakt “Marzenie o Warszawie”.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wybory samorządowe, przepychanki w koalicji (Pałac_Komisji_Rządowej_Przychodów_i_Skarbu_w_Warszawie) foto Adrian Grycuk
Wybory samorządowe, przepychanki w koalicji (Pałac_Komisji_Rządowej_Przychodów_i_Skarbu_w_Warszawie) foto Adrian Grycuk

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia 2024 roku. Wszyscy przedstawicie koalicji chcą rządzić Warszawą. Lewica i Trzecia Droga już zapowiedziały że nie poprą Trzaskowskiego. Przedstawicie Lewicy i Trzeciej Drogi nie poprą Rafała Trzaskowskiego w zbliżających się wyborach samorządowych. Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej będzie starał się o drugą kadencję.

Warto przeczytać Trzaskowski wysadza projekt odbudowy Pałacu Saskiego

Rafał Trzaskowski na nie w Wyborach samorządowych

Wybory samorządowe, przepychanki w koalicji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Wybory samorządowe, przepychanki w koalicji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy, powiedziała, że jej ugrupowanie ma wystawić własny komitet wyborczy z własnym kandydatem na to stanowisko. – Nie poprzemy Rafała Trzaskowskiego, bo uważamy, że Warszawa potrzebuje zmiany – powiedziała Żukowska.  Z kolei Joanna Mucha z Trzeciej Drogi, nie odpowiedziała na pytanie. Dodała jednak – W naszej partii trwają jeszcze dyskusje na ten temat i nie chcę uprzedzać faktów. Mamy swojego kandydata, który jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla Warszawy, ale nie wiem, czy uda nam się go zaprezentować opinii publicznej. W poniedziałek Lewica Razem i Miasto Jest Nasze ogłosiły połączenie sił podpisując pakt “Marzenie o Warszawie”. Zawarto w nim wizję rozwoju miasta. Nie ujawniono jednak, kto zostanie kandydatem na stanowisko prezydenta Warszawy. Według nieoficjalnych informacji, może to być Jan Mencwel, jeden z liderów MJN. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50 procent głosów, druga tura odbędzie się dwa tygodnie później. Na razie jedynym oficjalnie zgłoszonym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Rafał Trzaskowski popierany tylko przez KO.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś jest tak Wiedza Warszawiaków o Warszawie, a jak będzie po reformie szkolnictwa.

Tak zmieniały się granice państw europejskich od 330 przed Chrystusem do dziś

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia