Donald Tusk nie chce być prezydentem? premier ma więcej do powiedzenia

Według polityków KO Donald Tusk nie będzie startował w wyborach prezydenckich 2025r. Jakie są argumenty KO o kandydacie - Rafał Trzaskowski? Niespodzianka może jednak się wydarzyć

186

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Według polityków Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk nie będzie kandydatem KO w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Mimo spekulacji podsycanych przez koalicjantów, stanowisko partii jest jasne: kandydatem na prezydenta będzie Rafał Trzaskowski.

Są przecieki, są ale nieprawdziwe? czyli jak zawsze a potem będzie… niespodzianka

Marek Sawicki z PSL/Trzeciej Drogi twierdzi, że jest przekonany, iż to Tusk, a nie Trzaskowski, wystartuje w wyborach. Swoje przypuszczenia opiera na zapowiedziach Tuska o wcześniejszych wyborach parlamentarnych. natomiast politycy KO stanowczo dementują te teorie. Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że KO sama decyduje o swoim kandydacie, a tą decyzją jest Rafał Trzaskowski. Wskazuje, że obecnie najważniejsze jest skupienie się na odbudowie państwa i realizacji obietnic wyborczych.

W styczniu 2024 roku zarówno szef Kancelarii Premiera Jan Grabiec, jak i minister sportu Sławomir Nitras jasno stwierdzili, że Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Nitras dodał, że Trzaskowski intensywnie przygotowuje się do kampanii. Według sondażu SW Research dla rp.pl to właśnie Trzaskowski jest najchętniej widzianym kandydatem na prezydenta wśród zwolenników obecnej większości rządzącej. Szymon Hołownia plasuje się na drugim miejscu, a Donald Tusk otrzymuje jedynie 6% wskazań.

Wszystko wskazuje na to, że Rafał Trzaskowski pozostaje kandydatem KO na prezydenta w 2025 roku, a spekulacje o starcie Donalda Tuska są bezpodstawne.

Tusk w 2005 roku startował ale wygrał Lech Kaczyński – dosyć porażek? przypomnijmy


Wybory prezydenckie w Polsce w 2005 roku odbyły się na terenie całego kraju oraz w kilkudziesięciu obwodach wyborczych ulokowanych za granicą Polski. W wyniku głosowania nowym prezydentem został Lech Kaczyński, który zastąpił Aleksandra Kwaśniewskiego, pełniącego tę funkcję wcześniej.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała oficjalnie 16 kandydatów, a na kartach do głosowania znalazło się 14 kandydatów. Pierwsza tura wyborów miała miejsce 9 października 2005 roku, a druga tura, do której przeszli Lech Kaczyński i Donald Tusk, odbyła się dwa tygodnie później, 23 października 2005 roku.

Kalendarz wyborczy obejmował ogłoszenie terminu wyborów w maju 2005 roku, rejestrację komitetów wyborczych do 15 sierpnia, powołanie okręgowych komisji wyborczych do 25 sierpnia, podanie do publicznej wiadomości informacji o obwodach głosowania do 4 września, zgłoszenie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych do 9 września, oraz inne kluczowe etapy procesu wyborczego.

W wyniku tych wyborów, Lech Kaczyński został wybrany na urząd prezydenta Polski, a jego prezydentura trwała do kwietnia 2010 roku, kiedy zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia