Znany rajdowiec Leszek K. liderem grupy przestępczej

Sąd Okręgowego w Krakowie złożył akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, której liderem był znany rajdowiec Leszek K., czterokrotny mistrz Polski.

282

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Znany rajdowiec Leszek K. liderem grupy przestępczej. Skoda Fabia Sport RS
Znany rajdowiec Leszek K. liderem grupy przestępczej. Skoda Fabia Sport RS

Znany rajdowiec Leszek K. liderem grupy przestępczej. Leszek K., to w przeszłości czterokrotny mistrz Polski. Akt oskarżenia został właśnie złożony do Sądu Okręgowego w Krakowie. Według wymiaru sprawiedliwości, grupa ta miała oszukać Skarb Państwa na 7 mln zł. Proceder ten trwał w latach 2014-2017 i polegał na sprzedaży luksusowych samochodów, których wartość była sztucznie obniżana poprzez unikanie płacenia podatku VAT i akcyzy. Leszka K., mającego 58 lat, stawia się także inne zarzuty. Sprawa trwa już od dwóch lat, gdy Leszek K. i pięć innych osób zostało aresztowanych z polecenia Prokuratury Okręgowej w Krakowie. To efekt wielowątkowego śledztwa w sprawie oszustw podatkowych związanych z handlem luksusowymi samochodami.

Czy znany rajdowiec Leszek K. przywłaszczenie samochód marki Lamborghini Huracan

Według rzecznika krakowskiej prokuratury, Janusza Hnatko, proceder przestępczy polegał na nabywaniu samochodów klasy „premium” za granicą lub w autoryzowanych salonach samochodowych w Polsce, a następnie wprowadzaniu ich na rynek krajowy za pomocą przepisów wewnątrzwspólnotowych, które umożliwiały obniżenie ich rzeczywistej wartości podatkiem VAT i akcyzą.

Do tego celu wykorzystywano fikcyjne podmioty gospodarcze, które nie prowadziły realnej działalności i miały siedziby zarówno za granicą, jak i w Polsce. Te podmioty nie rzetelnie dokumentowały transakcji zakupu i sprzedaży, wystawiając „puste” faktury VAT.

Oprócz Leszka K., siedem innych osób usłyszało zarzuty w tej sprawie. Oskarżeni są także m.in. o pranie brudnych pieniędzy i przedstawianie nieprawdziwych informacji w dokumentach handlowych.

Leszek K., pochodzący z Krakowa kierowca rajdowy, jest również obciążony innymi zarzutami. Zostały mu postawione wcześniej, oszustwa na szkodę banków i przywłaszczenie samochodu marki Lamborghini Huracan o szacowanej wartości 650 tys. zł. Leszek K. to były rajdowiec który w latach 2002, 2004, 2005 i w 2006 roku zdobył tytuł mistrza Polski. Od 2010 roku rezygnuje z regularnych startów.

Obejrzyj 63 Rajd Polski 2006.Otwarcie oraz Rajd Elmot-Remy 2006

Tak pisaliśmy o sprawie w 2021 roku – Znany rajdowiec zatrzymany

Czytaj także Auto dla seniora po niemiecku

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Dziś jest tak Wiedza Warszawiaków o Warszawie, a jak będzie po reformie szkolnictwa

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Ja też, jak śp. Janusz Grudziński Xsiążę Warszawski (1962+2023) – Lubię stare samochody

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia